Zrobili sobie parking na ulicy

W mieście przybywa więcej samochodów niż miejsc parkingowych. Wielu mieszkańców, m.in. osiedli, nie ma gdzie zostawiać aut. – Na ul. Ługi w Otwocku na wysokości numeru 15 niektórzy kierowcy zrobili sobie parking. Samochody blokują jeden pas ruchu na drodze dwukierunkowej, przez co inni kierowcy mają problem, żeby tamtędy przejechać – mówi pan Robert, który zadzwonił w tej sprawie do redakcji. I dodaje, że mimo interwencji policji od kilku miesięcy nic się nie zmieniło

AGNIESZKA JASKULSKA

W okolicy ul. Ługi w Otwocku znajdują się dwa osiedla i bazar, przez co kierowcy często nie mają gdzie zostawić samochodu. – Na części ul. Ługi, na wysokości numerów 15-20, niektórzy kierowcy parkują auta na jezdni. Ten odcinek jest notorycznie zablokowany przez większość dnia i nocy. Przecież to jest droga dwukierunkowa, a przez zaparkowane auta stała się jednokierunkowa! – tłumaczy pan Robert, nasz Czytelnik. I podkreśla, że to ruchliwa ulica, bo prowadzi m.in. do dwóch dużych osiedli i na bazar.

–  Kierowcy mają problem, aby tamtędy normalnie przejechać, więc często dochodzi tu do niebezpiecznych sytuacji. Najczęściej jeden kierowca musi zjechać samochodem pomiędzy zaparkowane auta lub na ścieżkę rowerową, aby drugi mógł przejechać – wyjaśnia pan Robert.

Okoliczni mieszkańcy dodają, że często parkują tu samochody z obcymi rejestracjami, prawdopodobnie należące do mieszkańców osiedli. – Przy ul. Ługi znajduje się wiele domów jednorodzinnych i często jest problem, żeby wjechać na posesję lub wyjechać z niej samochodem, bo pozostawione auta blokują jezdnię – tłumaczy mieszkająca w okolicy kobieta. Pan Robert dodaje, że ten problem jest już od kilku miesięcy. – Gdy intensywnie padał śnieg, pług miał problem, by odśnieżyć ten odcinek ul. Ługi i w rezultacie odśnieżony był tylko jeden pas drogi – dodają mieszkańcy, którzy przez ostatnie tygodnie kilka razy zgłaszali sprawę na policję. – Pod koniec lutego również prosiłem policję o pomoc, ale dotychczas nic się nie zmieniło. Policjanci tłumaczyli, że nie ma w tym miejscu zakazu parkowania lub innego oznakowania, do którego mogliby się odnieść, aby ukarać lub upomnieć kierowców zostawiających auta na jezdni – tłumaczy pan Robert.

Zapytaliśmy Komendę Powiatową Policji w Otwocku, jakie działania podjęła w tej sprawie i czy będzie w tym miejscu zmieniona organizacja ruchu lub zostanie zmienione oznakowanie. Policja nie odniosła się do tego i prawdopodobnie dopiero po naszej interwencji poszuka rozwiązania.

4 komentarze do “Zrobili sobie parking na ulicy

 • 12 marca 2021 o 20:59
  Permalink

  Ktoś pozwolił deweloperowi budować kolejne bloki bez zapewnienia miejsc postojowych chińskiej odpowiadających liczbie mieszkań

  Odpowiedz
  • 17 czerwca 2021 o 16:33
   Permalink

   Dokładnie. Chcieli mieszkańców, napływu podatników ale im też trzeba w dzisiejszych czasach zapewnić miejsca parkingowe…

   Odpowiedz
 • 14 marca 2021 o 19:18
  Permalink

  Zgadzam się z panem Robertem. Wąska droga, przez parkujące auta ciężko dojechać do skrzyżowania z Okrzei, bo dużą cześć drogi trzeba jechać pod prąd.
  Dodatkowo te parkujące auta ograniczają widoczność przy tym skrzyżowaniu.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.