„Łowcy cieni” zatrzymali otwocczanina w Anglii

Jerzy J., 54-letni mieszkaniec Otwocka, był poszukiwany m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, porwanie, a także przestępstwa narkotykowe, za co kilka lat temu został skazany na ponad 10 lat więzienia. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji ze specgrupy tzw. łowców cieni wytropili otwocczanina w hrabstwie Hampshire w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna został zatrzymany i rozpoczęto jego ekstradycję do Polski

AGNIESZKA JASKULSKA

Przestępca z Otwocka spędzał sen z powiek śledczym. Jerzy J. od ponad trzech lat ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania. Kilka lat temu sąd wymierzył mu karę ponad 10 lat więzienia. – Jerzy J. został skazany m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, uprowadzenie osoby, wymuszenie rozbójnicze, oszustwo oraz przestępstwa narkotykowe, handel narkotykami i posiadanie m.in. substancji do ich produkcji – wylicza nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji. Mieszkaniec Otwocka był poszukiwany od 2017 r. Śledczy deptali Jerzemu J. po piętach, ale za każdym razem mężczyzna wymykał się organom ścigania.

Poszukiwania przestępcy prowadziła Komenda Powiatowa Policji w Otwocku, bo stąd pochodził mężczyzna. Jednak Jerzy J. wyjechał poza granice Polski, sądząc, że tam wymiar sprawiedliwości go nie dosięgnie. Często zmieniał miejsce pobytu. Jednak na próżno. – Sąd Okręgowy w Warszawie wydał za Jerzym J. Europejski Nakaz Aresztowania – podkreśla nadkom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP. „Łowcy cieni” z Centralnego Biura Śledczego Policji wpadli na trop 54-letniego otwocczanina, który ukrywał się w Wielkiej Brytanii.

– Aby ustalić miejsce pobytu poszukiwanego, policjanci CBŚP współpracowali z miejscową policją poprzez oficera łącznikowego polskiej policji w Wielkiej Brytanii, korzystając także z wymiany informacji w ramach Systemu Informacyjnego Schengen, tzw. SIS – tłumaczy nadkom. Jurkiewicz. Funkcjonariusze jak po nitce do kłębka dotarli do miejsca, gdzie ukrywał się Jerzy J. 54-letniego otwocczanina zatrzymali policjanci z National Extradition Unit w miejscowości Andover w hrabstwie Hampshire. – Rozpoczęto czynności związane z ekstradycją poszukiwanego mężczyzny do Polski, gdzie ma do odbycia wieloletni wyrok pozbawienia wolności za przestępstwa m.in. przeciwko życiu i zdrowiu – podkreśla nadkom. Jurkiewicz.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.