Paraliż w punkcie wymazów na COVID-19 przy KFC

Wraz ze wzrostem zakażeń koronawirusem przybywa osób, które chcą przeprowadzić test na COVID-19. Punkt wymazów przy ul. Piłsudskiego w pobliżu KFC w Józefowie przeżywa prawdziwe oblężenie. Samochodowa kolejka do testu jest tak długa, że kończy się poza parkingiem aż na ulicy, blokując ruch  

AGNIESZKA JASKULSKA

Do punktu wymazów w Józefowie zgłasza się coraz więcej osób chcących zrobić badanie na koronawirusa (wykonywane są tam testy w ramach NFZ i komercyjne). Zainteresowane osoby przyjeżdżają samochodem. – W ostatnich dniach chętnych na zrobienie testów jest tak dużo, że parking przy punkcie wymazów przy KFC jest przepełniony. Ci, którzy czekają na badanie, ustawiają się w kolejce. Sznur aut ciągnie się aż na ulicę. Przez to w okolicy ronda tworzy się gigantyczny korek – mówi pan Rafał, jeden z kierowców, który zadzwonił do „Linii”. – Najgorzej jest w porannym i popołudniowym szczycie, gdy wiele osób jedzie np. do pracy z Otwocka do Warszawy albo po południu wraca do domu. Kierowcy, którzy czekają na test w punkcie wymazów, blokują ruch na ul. Piłsudskiego, przez co w całej okolicy tworzą się korki – irytuje się nasz Czytelnik. Na miejscu interweniuje policja, która stara się rozładować paraliż drogowy. 

„Linia” próbowała skontaktować się z firmą, która prowadzi punkt wymazów przy KFC w Józefowie, ale nikt nie odbiera telefonu, co oznacza, że osoby zainteresowane nie mogą umówić się na konkretną godzinę, aby wykonać test, przez co w punkcie wymazów tworzą się kolejki. Otrzymaliśmy jedynie automatyczną wiadomość SMS o tym, że zostały wydłużone godziny pracy. Obecnie punkt działa od poniedziałku do piątku w godz. 10-17, w sobot w godz. od 10 do 14, a w niedziele od godz. 10 do godz. 13. 

Test na koronawirusa można także wykonać w Powiatowym Centrum Zdrowia przy ul. Batorego 44 w Otwocku lub na parkingu przy ul. Żegańskiej 1 przy Urzędzie Dzielnicy Wawer. 

fot. Artur Kubajek 

 

2 komentarze do “Paraliż w punkcie wymazów na COVID-19 przy KFC

 • 18 marca 2021 o 19:34
  Permalink

  Ten punkt powinien być zrobiony na stadionie oks-u gdzie jest dużo miejsca i nikomu by nie przeszkadzali…

  Odpowiedz
 • 19 marca 2021 o 01:35
  Permalink

  To jest kolejka po żarcie, bo zamknięcie wszystkich knajp ma taki skutek

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.