Grzegorz Michalczyk dyrektorem oświaty miejskiej

Wiadomo już, kto zastąpi Edytę Rosłaniec na stanowisku dyrektora Oświaty Miejskiej w Otwocku. Konkurs wygrał Grzegorz Michalczyk, który jest członkiem Zarządu Powiatu Otwockiego, a wcześniej nadzorował m.in. oświatę powiatową

SYLWIA WYSOCKA

Postępowanie konkursowe na stanowisko dyrektora Oświaty Miejskiej w Otwocku zakończyło się w piątek, 19 marca. Uczestniczyło w nim dwoje kandydatów. Komisji konkursowej przewodniczył prezydent Jarosław Margielski, który po przesłuchaniu kandydatów przyznał w rozmowie z „Linią”, że jest bardzo zadowolony z przebiegu rozmów. Lepiej zaprezentował się dobrze znany w lokalnej oświacie Grzegorz Michalczyk.

Nowy dyrektor oświaty miejskiej jest absolwentem Akademii  Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i Akademii Podlaskiej Wydziału Zarządzania w Siedlcach. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie zarządzania projektami finansowanymi ze środków europejskich na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz studia podyplomowe z administracji i finansów publicznych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Grzegorz Michalczyk jest nauczycielem dyplomowanym, ekspertem do spraw awansu zawodowego nauczycieli, a także doświadczonym samorządowcem – sprawował mandat radnego gminy Kołbiel (1998-2006), następnie w 2006 roku został członkiem Rady Powiatu Otwockiego. W kadencji 2006-2014 pełnił funkcję członka zarządu powiatu, w zakresie jego obowiązków znalazł się m.in. nadzór nad szkołami i ośrodkami specjalnymi prowadzonymi przez powiat otwocki, w tym oświatą powiatową i jednostkami pomocy społecznej prowadzonymi przez powiat otwocki, m.in. Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku i Powiatowym Urzędem Pracy. W 2018 roku ponownie został wybrany do rady powiatu i pełni funkcję członka zarządu powiatu.

– Obydwie osoby startujące w konkursie przygotowały dobre prezentacje i wniosły cenne uwagi, ale doświadczenie pana Michalczyka i całokształt planu, który ma być realizowany,  świadczyły na jego korzyść. Jestem przekonany, że Grzegorz Michalczyk on przygotowanie i kompetencje, które pozwolą mu na kierowanie wszystkimi otwockimi placówkami oświatowym i – mówi prezydent Jarosław Margielski. Władze Otwocka chcą, by nowy dyrektor przejął swoje obowiązki w kwietniu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.