Ulica wstydu będzie wizytówką

Znakomita wiadomość dla mieszkańców Karczewa. Gmina otrzymała 1 mln 381 tys. 588 zł dofinansowania na modernizację ul. Kościelnej. Dzięki temu ta jedna z głównych dróg w mieście, przy której znajduje się wiele budynków użyteczności publicznej, jeszcze w tym roku stanie się prawdziwą wizytówką miasta

SYLWIA WYSOCKA

Znajdująca się na tyłach Urzędu Miejskiego w Karczewie ul. Kościelna prowadzi m.in. do siedziby policji, banku, poczty, szkoły, przedszkola i kościoła. Niby w centrum, ale zapomniana. Jak podkreśla burmistrz Michał Rudzki w mediach społecznościowych, była „powodem wstydu zarówno dla władz Karczewa, jak i mieszkańców”. Na szczęście niedługo może stać się wizytówką miasta. Władze Karczewa otrzymały ponad 1 mln 380 tys. zł od samorządu Mazowsza w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

– Kwota dofinansowania, w zależności od ceny uzyskanej w przetargu, wystarczy na sfinansowanie 60-70 proc. wartości całej inwestycji – mówi w rozmowie z „Linią” burmistrz Rudzki. – Zamierzamy zmodernizować również m.in. fragment ul. Rynek Zygmunta Starego (przesmyk od ul. Kościelnej do ul. Warszawskiej). Prace będą polegać głównie na wymianie jezdni i krawężników, ponieważ chodniki w tym rejonie są w dobrym stanie – informuje burmistrz. – Razem z moimi współpracownikami w nieco ponad dwa lata doprowadziliśmy już do modernizacji ul. Bohaterów Westerplatte i ul. Różanej. Jednak w tej kadencji planowaliśmy wyremontować trzy główne, najbardziej uczęszczane ulice. Teraz jesteśmy na dobrej drodze, żeby tego dokonać – dodaje.

Burmistrz zapewnia, że inwestycja jest już w pełni przygotowana. – Jak tylko podpiszemy umowę na dofinansowanie, będziemy mogli rozpisać przetarg i rozpocząć pracę. Myślę, że inwestycja będzie realizowana w drugiej połowie roku. Roboty powinny zakończyć się jeszcze w 2021 roku – prognozuje Rudzki. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.