Odzyskano skradzioną koparkę, motocykl i armatę! 

Policja odzyskała koparkę wartą 150 tys. zł, którą pod koniec ubiegłego roku skradziono z terenu oczyszczalni ścieków przy ul. Wiązowskiej w Emowie w gminie Wiązowna. Udało się odzyskać również inne skradzione rzeczy warte łącznie ponad 350 tys. zł, w tym m.in. motocykl i armatę. Zatrzymano 45-letniego mężczyznę i jego 33-letniego wspólnika, którzy trafili do aresztu na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia

AGNIESZKA JASKULSKA

fot. KPP Otwock

Seria zuchwałych kradzieży i włamań od kilku miesięcy spędzała śledczym sen z powiek. Tuż po świętach Bożego Narodzenia, w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 27 na 28 grudnia), złodzieje włamali się na teren oczyszczalni ścieków przy ul. Wiązowskiej w Emowie – „Linia” pisała o tym pod koniec ubiegłego roku. Rabusie dobrze się przygotowali, bo ukradli nie byle co, ale koparkę! – Sprawcy przecięli siatkę ogrodzeniową, a następnie włamali się do zamkniętej maszyny, po czym uruchomili ją i odjechali. Straty oszacowano na 150 tys. zł – mówi sierż. sztab. Paulina Harabin, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Kryminalni wpadli na trop dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tą kradzieżą. Ślad doprowadził ich do powiatu wołomińskiego, gdzie odnaleźli wiele skradzionych rzeczy, m.in. z terenu gminy Wiązowna, warszawskiego Wilanowa i Radzymina. 

Kilka dni temu policjanci weszli na teren kilku posesji w powiecie wołomińskim. – Kiedy funkcjonariusze dotarli pod jeden z adresów, zauważyli wyjeżdżający z posesji pojazd, którym kierował 45-letni mężczyzna. Znajdowały się w nim dwie zagęszczarki. Okazało się, że maszyny zostały wcześniej skradzione – mówi sierż. sztab. Paulina Harabin. W tym samym czasie policjanci pojawili się również w miejscu zamieszkania 33-letniego wspólnika mężczyzny. Obaj zostali zatrzymani. 

– W trakcie przeszukania dwóch posesji zajmowanych przez mężczyzn policjanci zabezpieczyli kolejne trzy zagęszczarki, panele ogrodzeniowe i kilkanaście sztuk różnego rodzaju elektronarzędzi, m.in. kompresorów, szlifierek, wkrętarek – wylicza sierż. sztab. Paulina Harabin. Funkcjonariusze odnaleźli również skradziony motocykl i armatę, a także koparko-ładowarkę. – Wstępnie ustalono, że część przedmiotów pochodzi z kradzieży i włamań na terenie Wilanowa, Radzymina i gminy Wiązowna. Łączną wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na ponad 350 tys. zł – podkreśla sierż. sztab. Harabin. 

Zatrzymani 45-latek i 33-latek usłyszeli już zarzuty. Odpowiedzą za kradzieże i włamania, za co grozi im do 10 lat więzienia. – Sąd Rejonowy w Otwocku zastosował wobec zatrzymanych sprawców tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy – mówi sierż. sztab. Paulina Harabin. I dodaje, że sprawa ma charakter rozwojowy.

One thought on “Odzyskano skradzioną koparkę, motocykl i armatę! 

  • 28 marca 2021 o 11:03
    Permalink

    „Czy czujesz historię pachnącą prochem Tej starej armaty (bum bum)” T.LOVE

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.