Komisja śledcza ws. dyrektora ZGM

Wiele wskazuje na to, że specjalny zespół, który prezydent Otwocka powołał ws. skargi pracownicy na dyrektora Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej, prawdopodobnie zamieni się w komisję śledczą. Pierwsze posiedzenie zaplanowano w tym tygodniu, ale jeszcze nie wiadomo, jak będzie wyglądała praca komisji w warunkach pandemii. Wiadomo jednak, że zarówno dyrektor ZGM, jak i skarżąca go sekretarka mają opiekę prawników. Sekretarka złożyła załącznik uzupełniający skargę wraz z listą świadków

AGNIESZKA JASKULSKA

O tym, że 31-letnia sekretarka zarzuca swojemu szefowi Bartłomiejowi Kozłowskie-mu, p.o. dyrektora Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej, mobbing i niestosowne zachowania, „Linia” poinformowała w połowie lutego, kilka dni po tym, gdy skarga trafiła do przewodniczącej rady miasta i prezydenta Otwocka, a finalnie do radnych z komisji skarg, wniosków i petycji. Radni zdecydowali, że sprawę powinien wyjaśnić prezydent Otwocka i specjalny zespół – w tej sprawie przyjęli uchwałę rady miasta.

– Dostałam pismo dotyczące przekazania skargi wraz z treścią uchwały. Jest to jedyne pismo, jakie do mnie skierowano – mówi w rozmowie z „Linią” skarżąca pracownica. – Niedawno złożyłam załącznik uzupełniający do mojej skargi na dyrektora, którą skierowałam do urzędu miasta na początku lutego. W załączniku opisuję kilka innych niewłaściwych zachowań i zdarzeń, których doświadczyłam, pracując w ZGM-ie. W piśmie przedstawiłam także listę kilku świadków – mówi kobieta.

Zapytaliśmy dyrektora ZGM, czy podobnie jak druga strona powołał swoich świadków, ale Bartłomiej Kozłowski nie chciał komentować sprawy. Podczas rozmowy z „Linią” w lutym zapewniał jednak, że w odpowiednim momencie przedstawi swoich świadków.

W środę, 17 marca prezydent Jarosław Margielski powołał ośmioosobową komisję ds. rozpoznania skargi pracownicy na dyrektora ZGM. Przewodniczącym komisji został Paweł Walo, wiceprezydent Otwocka. Ponadto w jej skład wchodzą: przewodnicząca rady miasta Monika Kwiek, przewodniczący komisji skarg, wniosków i petycji Andrzej Gurdziel, sekretarz miasta Piotr Bartoszewski, naczelniczka wydziału podatków i opłat Agnieszka Mądry, audytor wewnętrzny Andrzej Kubiak, inspektor ds. kadr  Iwona Bogdalska oraz Marta Potrzuska-Karwińska z kancelarii prawnej urzędu miasta.

O to, kiedy komisja rozpocznie prace, zapytaliśmy Pawła Walo, wiceprezydenta i przewodniczącego nowej komisji. – Pierwsze posiedzenie zaplanowaliśmy w tym tygodniu, ale jeszcze nie wiadomo, w jaki sposób będziemy rozpatrywali skargę, w jaki sposób obydwie strony będą mogły złożyć wyjaśnienia i jak przesłuchamy świadków. Niestety, pandemia koronawirusa utrudni pracę komisji – tłumaczy wiceprezydent Walo. I dodaje, że nie wiadomo też, czy skład komisji jest ostateczny. Niewykluczone, że ulegnie on zmianie, ponieważ jedna ze stron ma wątpliwości w kwestii bezstronności jednego z powołanych przez prezydenta członków komisji.

– Kilka dni temu wysłałam do wojewody pismo w sprawie zarządzenia prezydenta. Mam obawy, że jeden z członków komisji może nie być obiektywny podczas rozpatrywania mojej skargi  – tłumaczy skarżąca dyrektora pracownica. – Jeden z członków nowej komisji próbował nakłonić mnie do wycofania skargi już na początku lutego – podkreśla. I dodaje, że 10 marca złożyła do prezydenta Otwocka pismo z prośbą o zawieszenie Bartłomieja Kozłowskiego w obowiązkach dyrektora do czasu rozpatrzenia jej skargi.

2 komentarze do “Komisja śledcza ws. dyrektora ZGM

 • 29 marca 2021 o 19:39
  Permalink

  Na kolegę napuszczać komisję, nie ładnie Panie JM

  Odpowiedz
 • 29 marca 2021 o 20:07
  Permalink

  A dlaczego wewnetrzne 'sledztwo’ (kolegów) ? Dlaczego nie normalnie tzn. policyjne ? Przeciez „macanie i tego” to przestepstwo.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.