Kolejny maszt oprotestowany

W centrum wsi Dziecinów ma stanąć maszt telefonii komórkowej. Mieszkańcy są przeciwni temu pomysłowi. Głos w sprawie zabrała również Rada Gminy Sobienie-Jeziory

ARTUR KUBAJEK

Tomasz Cymerman został nowym trenerem rezerw Vulcanu Wólka Mlądzka

Nie milkną protesty przeciwko budowie kolejnych masztów stacji bazowych telefonii komórkowej na terenie powiatu otwockiego. Po Józefowie, Otwocku i Piotrowicach (gm. Karczew) do protestujących dołączyli również mieszkańcy Dziecinowa. Sprzeciwiają się oni planowanej budowie takiego nadajnika w centrum wsi w odległości 25 metrów od zwartej zabudowy.

W protestach mieszkańców wspierają radni. We wtorek, 23 marca podczas sesji rada gminy podjęła „Stanowisko w sprawie budowy masztów telefonii komórkowych na terenie gminy Sobienie-Jeziory”. Radni w jego treści poparli protest mieszkańców Dziecinowa. „W związku z (…) brakiem reakcji inwestora na liczne protesty mieszkańców, a także brakiem chęci skorzystania przez inwestora z alternatywnych, mniej uciążliwych i mniej konfliktowych dla ludności miejsc inwestycji Rada Gminy Sobienie-Jeziory popiera działania podjęte przez mieszkańców oraz wyraża swój stanowczy sprzeciw co do takiego sposobu prowadzenia tego typu inwestycji” – czytamy w podjętym stanowisku.

Radni podkreślają również, że zdają sobie sprawę z tego, iż zapewnienie właściwej transmisji danych oraz łączności jest istotne, jednak realizacja takich inwestycji nie może odbywać się kosztem zdrowia i majątku mieszkańców. „Budowa masztów telekomunikacyjnych w dowolnych miejscach zaburza nie tylko ład przestrzenny w gminie Sobienie-Jeziory, lecz także w sposób znaczący ogranicza wykorzystanie okolicznych działek i obniża ich wartość (…)” – stwierdzają przedstawiciele władz gminy.

One thought on “Kolejny maszt oprotestowany

  • 30 marca 2021 o 14:05
    Permalink

    A potem ludzie narzekają, że na terenach wiejskich słaby zasięg i z zajęć zdalnych dzieci wywala.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.