Nieczynne urzędy – Wielki Piątek i COVID-19

Pandemia trwa w najlepsze. Wśród osób zakażonych koronawirusem są także urzędnicy, przez co Urząd Gminy w Wiązownie nie przyjmuje interesantów. Włodarze innych miejscowości często profilaktycznie decydują się na podobne kroki. Dodatkowo dwa urzędy będą zamknięte w Wielki Piątek.

Starostwo Powiatowe w Otwocku

Interesanci, którzy w Wielki Piątek chcieli udać się do starostwa, muszą zaplanować wizytę w innym terminie. Na ten dzień starosta Krzysztof Szczegielniak zarządził bowiem wolne, w zamian za przypadające w sobotę, 1 maja Święto Pracy.

Otwock

Urząd nie informuje o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Obsługa interesantów nadal odbywa się głównie za pośrednictwem Cityboksów.

Uwaga: w Wielki Piątek urząd będzie czynny w godz. 8-12. 

Józefów

Od czwartku, 22 marca józefowski urząd apeluje do mieszkańców o załatwianie spraw za pośrednictwem platformy ePUAP, telefonicznie (22 779 00 00) lub mailowo (um@jozefow.pl). W budynku zostało wydzielone miejsce do składania dokumentów.

Osoby przychodzące do urzędu są wpuszczane do budynku pojedynczo.

Karczew

Urząd miejski od 23 marca przyjmuje interesantów osobiście jedynie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Dokumenty, z załączonym numerem kontaktowym, należy wkładać do urny znajdującej się przy wejściu do urzędu. Sprawy nadal można załatwiać mailowo: um@karczew.pl i telefonicznie: 22 780 65 16. Działa także platforma ePUAP.

Wiązowna

Od środy, 31 marca Urząd Gminy Wiązowna jest zamknięty. Powód to zakażenie pracowników koronawirusem. Obsługa jest prowadzona telefonicznie lub mailowo (urzad@wiazowna.pl). Oczywiście działa także ePUAP.

Mieszkańcy nie mogą wejść do budynku urzędu – wyjątek stanowią pilne sprawy załatwiane w Urzędzie Stanu Cywilnego. 

Celestynów 

Urząd Gminy w Celestynowie już 22 marca ograniczył przyjmowanie interesantów. Załatwiane są jedynie sprawy niezbędne i pilne. Mieszkańcom gminy pozostaje skrzynka podawcza przed wejściem do urzędu (na dokumentach należy dopisać numer telefonu i adres mailowy), a także platforma ePUAP.

Działa także mail: ug@celestynow.pl i numer telefonu: 22 789 70 60.

Kołbiel

Urzędnicy apelują do mieszkańców o ograniczenie do minimum wizyt w urzędzie gminy i proszą o załatwianie spraw telefonicznie (25 757 39 92 do 96), mailowo: (gmina@kolbiel.pl, wojt@kolbiel.pl) lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

Bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się tylko w sprawach pilnych, wyłącznie po konsultacji z pracownikami urzędu pod nr tel. 25 757 39 92 do 96. 

Sobienie-Jeziory

Tamtejszy urząd gminy już od dawna pracuje w trybie wewnętrznym, wizyty interesantów wymagają wcześniejszego umówienia telefonicznego. Większość spraw można załatwić zdalnie, korzystając z platformy ePUAP, poczty elektronicznej (gminasj@gminasj.pl) lub specjalnej urny stojącej przed urzędem.

W Wielki Piątek Urząd Gminy Sobienie-Jeziory będzie nieczynny. 

Osieck

Urząd gminy jest nieczynny od 30 marca do odwołania. W tym czasie obsługa interesantów będzie odbywać się za pośrednictwem platformy ePUAP, telefonicznie pod numerem 25 685 70 26 i mailowo: ugosieck@gminaosieck.pl. W pilnych sprawach będzie możliwość przyjęcia mieszkańców w urzędzie, jednak trzeba się wcześniej umówić. Przy wejściu do urzędu znajduje się także skrzynka podawcza, do której można składać dokumenty (koniecznie trzeba na nich umieścić swój numer telefonu).

Żaden z urzędów nie podał informacji na temat powrotu do dotychczasowych zasad ich funkcjonowania, na razie obowiązuje w nich zaostrzony rygor sanitarny.

Sen

One thought on “Nieczynne urzędy – Wielki Piątek i COVID-19

  • 1 kwietnia 2021 o 22:29
    Permalink

    O tak urzędnicy to kwiat narodu ,musimy ich chronić najbardziej i szczególnie.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.