Nie miał maseczki i znieważył policjanta

Nie wszyscy przestrzegają obowiązku noszenia maseczki na ulicy, w sklepach, urzędach czy innych miejscach publicznych. Kilka dni temu policjanci zwrócili uwagę 48-letniemu mężczyźnie, że powinien przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa, na co ten zareagował bardzo agresywnie…

Mimo że od pewnego czasu obowiązują zaostrzone zasady sanitarne, zwłaszcza w przestrzeni publicznej, wiele osób bagatelizuje koronawirusa i nie przestrzega obostrzeń. Kilka dni temu policjanci podjęli interwencję wobec 48-letniego mężczyzny, który nie miał maseczki. – Funkcjonariusz zwrócił uwagę na mężczyznę, który nie zasłonił ust i nosa – mówi sierż. sztab. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Gdy funkcjonariusz zwrócił uwagę mężczyźnie i pouczył 48-latka o konieczności zakrywania nosa i ust zgodnie z obowiązującymi przepisami, ten stał się agresywny i zaczął wyzywać funkcjonariusza i używać w stosunku do niego wulgaryzmów – tłumaczy sierż. sztab. Paulina Harabin. 

Policjanci wielokrotnie przywoływali agresywnego mężczyznę do porządku i przypominali o zachowaniu zgodnym z prawem. Niestety, bezskutecznie. – Ostatecznie policjanci zatrzymali 48-latka. Mężczyzna trafił do policyjnej celi – mówi sierż. sztab. Paulina Harabin. I dodaje, że zatrzymany usłyszał zarzut, który jest zagrożony karą do roku pozbawienia wolności. – Teraz sąd rozliczy mężczyznę nie tylko za brak maseczki, lecz także za znieważenie policjanta – mówi sierż. sztab. Harabin. 

AJ

 

9 komentarzy do “Nie miał maseczki i znieważył policjanta

 • 2 kwietnia 2021 o 12:24
  Permalink

  Nakaz noszenia masek jest bezprawny ,sprzeczny z ustawą zasadniczą a w wolnej przestrzeni powietrznej sprzeczny z logiką i zdrowiem , również ze zdrowym rozsądkiem . W pomieszczeniach zamkniętych biura, sklepy, komunikacja publiczna zasłanianie nosa i ust daje się zrozumieć .

  Odpowiedz
  • 3 kwietnia 2021 o 09:11
   Permalink

   Pomyliles obowiązek zaslaniania ust z zakazem przemieszczania sie. To zakaz przemieszczania sie jest niezgodny z ustawa zasadnicza, a maseczki jsk najbardziej sa juz legalne (na poczatku brakowalo ustawy sejmu, teraz juz jest).

   Odpowiedz
 • 2 kwietnia 2021 o 19:54
  Permalink

  Raz zwróciłem uwagę chłopakowi i dziewczynie w piekarni Wanda przy otwockim bazarku. Wszyscy mieli maseczki tylko nie oni. Spytałem czy czują się lepsi od pozostałych osób czekających na zakup świeżego pieczywa lub od pań ekspedientek, które kilka godzin muszą chodzić w tych maskach i to na pewno nie w nagrodę ani za karę. Chłopak z wyrzutem powiedział, że nie będzie że mną dyskutował. Dobrze postąpił, bo nie było o czym dyskutować. Wystarczyło na chwilę założyć maskę i schować do kieszeni swoje przekonania. Wyszedłby z piekarni to mógłby zdjąć maskę, ale nie! On musiał chuchać na pieczywo, które ktoś po nim kupował dla swojej rodziny. Każdy myśli tylko o sobie. Może tak zwolnić lekarzy i cały personel z noszenia masek przez kilka godzin podczas operacji?

  Odpowiedz
  • 3 kwietnia 2021 o 19:09
   Permalink

   Oczywiście masz rację jeżeli chodzi o tą piekarnię i w ogóle pomieszczenia zamknięte . Lekarzowi podczas operacji zmieniają często maskę . A co powiesz o rodzicach którzy nie dość że maskują siebie to również swoje dzieci w parku czy pustym lesie ? Jak to nazwać ?

   Odpowiedz
  • 6 kwietnia 2021 o 15:02
   Permalink

   Maseczki nie muszą nosić osoby, które:
   nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu: całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim

   Najwyraźniej chłopakowi brakuje piątej klepki i dlatego nie musi nosić,

   Odpowiedz
 • 3 kwietnia 2021 o 17:46
  Permalink

  Już to widzę jak każdy piekarz nosi maseczke

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.