Tysiące głosów pod petycją przeciwko przebiegowi obwodnicy

Stowarzyszenie „Nie tędy droga” zbiera w internecie podpisy pod petycją dotyczącą zmiany obecnego wariantu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Apel poparło już prawie trzy tysiące osób

PRZEMEK SKOCZEK

Dokument został złożony w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pod koniec marca. Podpisali go m.in. przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, ochotniczych straży pożarnych, samorządów, rad rodziców uczniów z okolicznych szkół. W sumie około 50 podmiotów publicznych.

Petycję przygotowały stowarzyszenia „Nie tędy droga” i „Eko Glinianka”. Jej autorzy domagają się poprowadzenia korytarza drogowego poza gminą Wiązowna, w śladzie zbliżonym do drogi krajowej nr 50 na odcinku most na Wiśle – Mińsk Mazowiecki. Zwracają się również z wnioskiem o zmianę kategorii drogi z autostrady na ekspresówkę. Na poparcie swoich żądań przedstawiają szereg argumentów formalnych, środowiskowych, ekonomicznych i społecznych. 

„Stowarzyszenie nie kwestionuje potrzeby budowy Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej, nie zgadza się jedynie na przeprowadzenie jej w proponowanych lokalizacjach. Poza tym można wątpić w zasadność wydawania środków budżetowych na powielenie na obszarze jednej gminy dwóch niemal równoległych autostrad oddalonych od siebie jedynie o 7-10 km. Zwracamy też uwagę, że prezentowane przez GDDKiA korytarze przebiegu drogi zostały naniesione na mapy sprzed kilku lat. Może to sugerować, że symulacje, prognozy, analizy i projekty zostały sporządzone w oparciu o nieaktualne dokumenty” – czytamy w najnowszym komunikacie stowarzyszenia „Nie tędy droga”.

Petycję w wersji online może podpisać każdy. Jak dotąd zrobiło to ponad 2800 osób. Wystarczy wejść na stronę https://www.petycjeonline.com/signatures/nie_dla_a50_przez_gmine_wiazowna_debe_wielkie_otwock i oddać swój głos. Każdy podpis się liczy.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.