Nowy posterunek policji w Wiązownie

Na ten posterunek od dawna z niecierpliwością czekali zarówno policjanci, jak i mieszkańcy. Dzięki wsparciu samorządu udało się zrealizować ten pomysł. Nowy posterunek przy ul. Leśnej w Wiązownie został oddany do użytku i już pracują w nim policjanci. Z powodu pandemii uroczystość otwarcia miała jednak charakter symboliczny

fot: Facebook Janusz Budny, wójt Wiązowny

O tym, że w gminie jest potrzebny nowy i większy posterunek policji, mówiło się od wielu lat. Jednak dopiero teraz udało się zrealizować pomysł, w który od początku był zaangażowany samorząd. Gmina przekazała sporą działkę przy ul. Leśnej, na której niedawno wybudowano nowoczesny i w pełni funkcjonalny posterunek policji. Inwestycja kosztowała ponad 6 mln zł, z czego 1,3 mln zł przekazał samorząd Wiązowny. – Nowy posterunek ma ponad 230 metrów kwadratowych. Znajduje się tam również garaż z zapleczem technicznym i magazynowym. Zagospodarowano także teren zewnętrzny, bo działka jest ogrodzona i dobrze oświetlona – mówi sierż. sztab. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

W budynku znajdują się m.in. nowocześnie wyposażona dyżurka, magazyn uzbrojenia i sala odpraw z systemem multimedialnym, archiwum oraz pokoje służbowe, które zapewniają poufność rozmów. W budynku są też pomieszczenia socjalne, szatnie damska i męska wyposażone w łazienki z prysznicami oraz łazienka dla interesantów. Ponadto policjanci mają do dyspozycji garaż z pomieszczeniem gospodarczym.

fot. UM Wiązowna i KPP Otwock

Symboliczne otwarcie nowego obiektu odbyło się na początku kwietnia. W uroczystości wziął udział wójt gminy Wiązowna Janusz Budny, który wraz z pierwszym zastępcą komendanta powiatowego policji w Otwocku podinsp. Jędrzejem Bełzem przekazał klucze do budynku mł. asp. Piotrowi Laskusowi.

Nowy posterunek znacznie poprawi warunki pracy funkcjonariuszy i obsługi interesantów. Na razie pracuje tu siedmiu policjantów. Wkrótce będzie ich więcej. Zatrudnienie znajdzie tu 25 funkcjonariuszy, bo posterunek stanie się komisariatem.

AJ

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.