Za droga rewitalizacja rynku

Drugie podejście do wyłonienia projektanta, który zajmie się rewitalizacją rynku Zygmunta Starego w Karczewie, znów może zakończyć się bez rozstrzygnięcia. Złożone oferty są drogie, więc postępowanie prawdopodobnie trzeba będzie powtórzyć

SYLWIA WYSOCKA

Powtórzony konkurs na wyłonienie projektanta rewitalizacji władze Karczewa ogłosiły w połowie marca. Prace miały objąć projekt rewitalizacji rynku Zygmunta Starego wraz z ulicą Rynek Zygmunta Starego, fragmentem ulic Widok i Bielińskiego oraz wymianę nawierzchni na drodze Stare Miasto w Karczewie. Zadanie składało się z dwóch części. Pierwsza dotyczyła projektu rynku wraz z fragmentami przyległych ulic, druga obejmowała ulicę Stare Miasto. Na początku kwietnia podano informację na temat ofert. Do obydwu części wpłynęły po dwie propozycje. Złożyły je firma Studium Sp. z o.o. sp.k. z Warszawy, która pierwszą część prac wyceniła na 199 tys. 629 zł, a drugą na 181 tys. 179 zł, oraz Public Road – Pracownia Projektowa Artur Siwczyk z Warszawy, która zaproponowała, że pierwszą część zadania wykona za 185 tys. 853 zł, a drugą za 23 tys. 247 zł.

W rozmowie z „Linią” burmistrz Michał Rudzki poinformował, że obecnie trwa analiza ofert, ale w jednym przypadku cena jest rażąco niska, a pozostałe zaproponowane kwoty są na tyle duże, że być może władze gminy postanowią nie rozstrzygać konkursu, by powtórzyć postępowanie, tym razem jako przetarg. – Jesteśmy trochę zdziwieni ofertami złożonymi przez firmy. Niewykluczone, że będziemy musieli ogłosić przetarg na to zadanie – przyznaje burmistrz Rudzki. – W ubiegłym roku robiliśmy rozeznanie i wtedy oferty były bliższe naszym oczekiwaniom. Dołożyliśmy wprawdzie projekt drogowy i przebudowę infrastruktury napowietrznej ul. Stare Miasto, ponieważ chcemy, by nawiązywała ona charakterem do stylu rynku, ale musimy przeanalizować, na ile to podraża wykonanie projektu. Wiele wskazuje na to, że postępowanie będzie musiało zostać powtórzone – dodaje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.