Rowerem miejskim na majówkę!

W tym roku Otwocki Rower Miejski ma ruszyć zgodnie z planem, czyli w sobotę, 1 maja. Oprócz dotychczasowych stacji w mieście pojawią się dwie nowe: „Medyk” i „Wólka Mlądzka”. Do dyspozycji mieszkańców będzie 70 rowerów, w tym sześć dziecięcych

SYLWIA WYSOCKA

Już za kilka dni startuje Otwocki Rower Miejski. Jak poinformował „Linię” Cezary Dudek, rzecznik prasowy Nextbike Polska, początek sezonu jest planowany na 1 maja, a zakończenie na 30 października. Do dyspozycji miłośników jednośladów będą 64 rowery standardowe i sześć rowerków dziecięcych – to o 12 więcej niż w ubiegłym sezonie. Na razie nie wiadomo, co z rowerami typu cargo, które w ubiegłym roku zostały wprowadzone jako pilotażowe. Firma nie podjęła jeszcze decyzji o wprowadzeniu ich na stałe. 

Oprócz dotychczasowych stacji pojawią się dwie nowe: „Medyk” i „Wólka Mlądzka”. Ponieważ wypożyczalnia będzie działać w pandemii, tak jak w ubiegłym roku, firma Nextbike również w tym sezonie zapowiada dezynfekowanie wszystkich rowerów podczas ich codziennych kontroli, serwisowania i przemieszczania.

Zasady wypożyczania rowerów i korzystania z nich nie zmienią się w stosunku do ubiegłego roku. Korzystanie z roweru (po wcześniejszej rejestracji) jest bezpłatne przez pierwsze 20 minut. Za jazdę od 21 do 60 minut opłata wynosi 1 zł, od 61 do 120 minut – 3 zł, od 121 do 180 minut – 5 zł, a każda kolejna rozpoczęta godzina kosztuje 7 zł. Opłaty się sumują. Maksymalna długość wypożyczenia roweru to 12 godzin. Pojazd można będzie zwrócić na dowolnej stacji. Żeby korzystać z systemu, trzeba założyć indywidualne konto klienta i mieć na nim co najmniej 10 zł (niewykorzystane pieniądze podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji z korzystania z systemu). Rejestracja odbywa się na stronie otwockirower.pl. 

Aby wypożyczyć rower, należy podejść do terminala stacji wypożyczeń i postępować zgodnie z instrukcjami – wpisać numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego pojazdu, po czym należy wypiąć go z elektrozamka. Dostępna jest również bezpłatna aplikacja Nextbike na telefony komórkowe, która umożliwi m.in. wypożyczenie pojazdu poprzez skanowanie kodu QR. Wypożyczenie roweru będzie możliwe przez całą dobę siedem dni w tygodniu.

Miłośnicy dwóch kółek wypożyczą rowery w 10 stacjach:

  • plaża    miejska (koniec ul. Turystycznej),
  • PKP Świder (u zbiegu ul. Górnej i ul. Jasnej),
  • Samorządowa-Żeromskiego,    
  • centrum (ul. Andriollego, obok skweru 7 Pułku Ułanów),        
  • rondo AK Fromczyn,    
  • Morskie Oko (u zbiegu ul. Hallera i ul. Generalskiej),    
  • park miejski (skwer Lennestadt),
  • PKP Śródborów,    
  • Wólka Mlądzka (koniec ul. Żeromskiego, przed ul. Laskową),
  • „Medyk” (ul. Andriollego przy skrzyżowaniu z ul. Hrabiego).

 
Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.