Kuchnia i apteka jeszcze w tym roku

Powiat otwocki otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 5 mln 700 tys. zł na prace w szpitalu powiatowym w Otwocku. Za te pieniądze mają zostać wyremontowane szpitalna kuchnia i apteka oraz przychodnia specjalistyczna. Realizacja pierwszych inwestycji przewidywana jest już niedługo, na remont przychodni poczekamy do przyszłego roku

SYLWIA WYSOCKA

Na początku kwietnia informowaliśmy, że władze powiatu otwockiego otrzymały duży zastrzyk finansowy z RFIL na inwestycje w Powiatowym Centrum Zdrowia przy ul. Batorego 44. W rozmowie z „Linią” Dariusz Kołodziejczyk, członek Zarządu Powiatu Otwockiego, przyznał wtedy, że cieszy go dofinansowanie w wysokości 5 mln 700 tys. zł przeznaczone na przebudowę i modernizację szpitala, ponieważ dzięki tym pieniądzom będzie można przebudować kuchnię, co do której sanepid zgłaszał zastrzeżenia, oraz aptekę, a także przeprowadzić modernizację przychodni specjalistycznej. Starosta Krzysztof Szczegielniak dodaje, że remont kuchni i apteki będzie możliwy jeszcze w tym roku.

– Istnieje możliwość wykorzystania środków z RFIL do końca 2023 roku, ale w przypadku inwestycji w szpitalu mamy wykonaną dokumentację na przebudowę tzw. przyziemia, czyli części, w której znajdują się kuchnia i apteka. Lada chwila ma rozpocząć się procedura uzyskania pozwolenia na budowę i wyłonienia wykonawcy przebudowy – poinformował starosta Szczegielniak podczas posiedzenia komisji rady powiatu we wtorek, 20 kwietnia. – Jestem przekonany, że elementy przyziemia, czyli apteka i kuchnia, będą zmodernizowane do końca roku. Pieniądze, które nam zostaną, przeznaczymy na remont przychodni specjalistycznej. Te prace będą jednak realizowane w przyszłym roku, bo mamy na to czas – oświadczył.

Starosta nie ukrywa, że jednym z większych problemów będzie zabezpieczenie na czas remontu kuchni dla pacjentów. – Kuchnia musi funkcjonować – podkreśla Krzysztof Szczegielniak. – Bierzemy pod uwagę kilka wariantów: albo będziemy wykonywać roboty etapowo, czyli część kuchni zostanie zamknięta, a część będzie pracować, albo skorzystamy z cateringu zewnętrznego bądź z kuchni naszych innych jednostek. Trwa analiza, co można zrobić, żeby to było dla nas jak najbardziej korzystne. Niestety, w szpitalu obowiązuje wiele rodzajów diet, więc to nie jest proste i wymaga dłuższej procedury. Jestem jednak przekonany, że rozwiążemy ten problem i do końca roku zarówno kuchnia, jak i apteka zostaną zmodernizowane – mówi Krzysztof Szczegielniak.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.