Zwiedzanie i wygrywanie

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zaprasza do udziału w konkursie „Tuzin nietuzinkowych miejsc do zobaczenia – odkrywcy mazowieckich parków krajobrazowych”

PRZEMEK SKOCZEK

To wyzwanie, które wiąże się z samymi przyjemnościami dla każdego miłośnika przyrody i krajobrazów. Ma zachęcić do poznawania pięknych i mało znanych miejsc zlokalizowanych na terenach pięciu parków wchodzących w skład Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Obok najbliższego nam Mazowieckiego Parku Krajobrazowego są to: Brudzeński Park Krajobrazowy, Chojnowski Park Krajobrazowy, Nadbużański Park Krajobrazowy i Kozienicki Park Krajobrazowy.

– W myśl powiedzenia „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zachęcamy do poznawania najbliższej okolicy, a przede wszystkim do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Na mapach poszczególnych parków wyznaczono tuzin miejsc, które można odwiedzić sfotografować. Uczestnik wybiera dowolny park i wykonuje 12 zdjęć przedstawiających miejsca wskazane na mapach poszczególnych parków. Liczbę fotografii ograniczamy do jednej w każdym miejscu, czyli wszyscy uczestnicy powinni nadesłać 12 zdjęć, które udokumentują jego obecność na terenie konkretnego parku. Nie oceniamy jakości nadesłanych zdjęć. Najważniejsze jest dla nas zwiedzanie i odkrywanie parków – wyjaśnia Katarzyna Grajda z Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Konkurs trwa od 1 maja do 29 października. Przewidziane są nagrody rzeczowe (sadzonki krzewów, wydawnictwa MZPK, mapy). Regulamin i wspomniane mapki poszczególnych parków są do pobrania na stronie www.parkiotwock.pl.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.