Domek dla Natalki. Internauci spełnili urodzinowe marzenie chorej dziewczynki

Prawie pięcioletnia Natalka urodziła się z zespołem Aperta – bardzo rzadką chorobą występującą raz na milion przypadków. W swoim krótkim życiu doświadczyła odrzucenia, ale jednocześnie znalazła nową, kochającą rodzinę w domu Małgorzaty Gołąb z gminy Wiązowna. – Natalka od dawna marzyła o pięknym ogrodowym domku z dużą zjeżdżalnią. Dzięki wielkiemu sercu i wsparciu internautów właśnie spełniło się jej urodzinowe marzenie. Udało się zebrać 3 tys. zł i domek stanął dziś na posesji i jest już prawie gotowy. Natalia dosłownie oszalała ze szczęścia i nie chce wychodzić z domku – mówi pani Małgorzata, która jest dla Natalii prawdziwą mamą

AGNIESZKA JASKULSKA

Nikt się nie spodziewał, że darczyńcy spełnią życzenie chorej Natalki jeszcze przed jej piątymi urodzinami (dziewczynka urodziła się 10 czerwca). – Natalia od dawna marzyła o domku ogrodowym – podkreśla pani Małgorzata. – Niestety, nie było nas stać na zakup domku, który kosztował 3 tys. zł. Dlatego zorganizowaliśmy w internecie zbiórkę. Byliśmy bardzo zaskoczeni, gdy zaledwie po kilkunastu godzinach uzbierała się cała kwota, i to kilka tygodni przed urodzinami Natalii. Wszystko dzięki cudownym darczyńcom i internautom, którzy spełnili marzenie naszej Natalki. Jesteśmy bardzo wdzięczni, a Natalia dziękuje wszystkim za wielkie serce – nie kryje wzruszenia pani Małgorzata.

Montaż zaczął się we wtorek, 27 kwietnia. Drewniany domek jest wyposażony w trzymetrową zjeżdżalnię, mały taras i pomieszczenie z oknem, gdzie Natalia prawdopodobnie urządzi mały salon z kuchnią. – Pod spodem zmieści się jeszcze piaskownica. Domek jest już prawie gotowy, brakuje tylko kilku elementów. Gdy Natalia go zobaczyła, dosłownie oszalała ze szczęścia. Jest zachwycona! – przyznaje pani Małgorzata. I dodaje, że spełniło się wielkie marzenie dziewczynki, a to całej rodzinie dodaje sił, wiary w dobroć ludzi i motywuje do dalszej walki o zdrowie chorej Natalki. 

Natalia urodziła się z rzadką chorobą – zespołem Aperta, która obejmuje wiele wad wrodzonych. Dziewczynka miała m.in. zrośnięte palce u rączek i nóżek, deformację twarzy, wytrzeszcz oczu i nieprawidłowy rozwój kości czaszki. We wczesnym dzieciństwie przeszła kilka zabiegów, w tym operację czaszki czy wyodrębnienia kciuka – „Linia” pisała o dziewczynce wiele razy. 

– Cały czas walczymy o jej zdrowie, staramy się, by Natalia powoli odzyskiwała sprawność, a nie jest to łatwe, bo jej rączki, nóżki i główka mają wiele zniekształceń. Jej mózg rośnie szybciej niż czaszka, dlatego Natalia musiała przejść kilka zabiegów, a to jeszcze nie koniec – podkreśla pani Małgorzata. I dodaje, że w lutym dziewczynka przeszła operację lewej rączki, podczas której lekarze rozdzielili dwa paluszki. 

– Natalka wiele wycierpiała, ale już o tym zapomniała, zwłaszcza teraz, gdy spełniło się jej marzenie i na posesji stanął jej drewniany domek ze zjeżdżalnią – cieszy się pani Małgorzata. Cała rodzina wraz z Natalią bardzo dziękuje za pomoc i wsparcie, którego chora dziewczynka nadal będzie potrzebowała przez najbliższe lata. Natalię czeka jeszcze kilka operacji i długotrwała rehabilitacja.  

 

Aby pomóc Natalce, wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji Polsat: 39 1140 1010 0000 7777 7000 1001. Koniecznie z dopiskiem w tytule: „Natalia Chomczyk 5638”.

fot. archiwum rodzinne 

 

„Linia” pisała o chorej dziewczynce:

Pomóż Natalii wygrać z rzadką chorobą

Opiekunka z IOP adoptuje chorą dziewczynkę
Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.