Płonął kolejny dom, 23 osoby bez dachu nad głową

Ogień pojawił się na poddaszu domu przy ul. Reymonta 55 w Otwocku dziś (środa, 28 kwietnia) około godz. 8 rano. W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej. Choć wydaje się, że budynek uratowano, jego los nie jest wcale pewny

PRZEMEK SKOCZEK

Drewniany budynek wielorodzinny przy ul. Reymonta zamieszkuje 13 rodzin, w sumie 23 osoby. Gdy wybuchł pożar, wewnątrz przebywało 12 mieszkańców, wszystkich bezpiecznie ewakuowano i szczęśliwie nikt nie ucierpiał. Ogień pojawił się na poddaszu i szybko rozprzestrzenił po jego całej przestrzeni. Z zewnątrz wydaje się, że straty nie są duże, ale to pozory.

To otynkowany drewniak. Ogień ugaszono na poddaszu, nie przeniósł się na niższe piętra. Żeby go ugasić, strażacy musieli przebić się przez ściany. Swoje zrobiła też woda. Zniszczenia są spore. – Rzeczoznawca z nadzoru budowlanego tymczasowo wyłączył budynek z użytkowania. Do wymiany jest prawdopodobnie cały dach i poddasze, nie wiemy jeszcze, co z pomieszczeniami na niższych piętrach. Może się okazać, że koszty remontu będą zbyt wysokie i budynek trafi do rozbiórki – informuje Bartłomiej Kozłowski, p.o. dyrektora Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej w Otwocku, który administruje budynkiem. – Zajęliśmy się już mieszkańcami. Dostarczono im posiłek i napoje. Część rodzin zadeklarowała, że tymczasowo znajdzie lokum u bliskich, pozostałych kierujemy do hotelu. Będziemy też szukać dla nich nowych lokali – zapewnia.

Stan prawny budynku jest nieuregulowany, w dwóch trzecich należy do skarbu państwa, a w jednej trzeciej do osoby prywatnej, której adres od lat nie jest znany. Dom miał być skomunalizowany. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

4 komentarze do “Płonął kolejny dom, 23 osoby bez dachu nad głową

 • 28 kwietnia 2021 o 14:03
  Permalink

  No teraz poszukiwany właściciel szybko się znajdzie.

  Odpowiedz
 • 30 kwietnia 2021 o 20:54
  Permalink

  Pan Bartek K potrafi zaopiekować się takimi domami ..:) A co z afera molestowania?

  Odpowiedz
 • 30 kwietnia 2021 o 22:23
  Permalink

  Ponawiam komentarz. Pan Bartek K wie jak się zaopiekować drewniakami:) a co nowego w sprawie molestowania?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.