„Dwunastka” zmodernizowana kompletnie?

Trwa gruntowna termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 12. Prezydent Otwocka deklaruje, że to nie koniec zmian i wkrótce przekaże radnym wycenę dodatkowych prac, które sprawią, że ta największa w mieście placówka edukacyjna będzie wyremontowana kompleksowo

SYLWIA WYSOCKA

Miasto podkreśla, że sukcesywnie zwiększa pulę wydatków na cele oświatowe. Obecnie trwa realizacja dużego projektu dotyczącego termomodernizacji żłobka, przedszkoli i szkół publicznych. Władze samorządowe chcą, by te działania w miarę możliwości miały charakter kompleksowy. Podczas posiedzenia komisji budżetu i finansów we wtorek, 20 kwietnia prezydent Jarosław Margielski zadeklarował, że największa szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi, czyli SP nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego, oprócz planowanych prac termomodernizacyjnych  może doczekać się realizacji dodatkowych robót obejmujących teren przyszkolny, o co dyrekcja prosiła już kilkanaście miesięcy temu.

O sprawie przypomniał radny Andrzej Sałaga, który nawiązał do starego, ale wciąż aktualnego pisma dyrektor szkoły Beaty Szydłowskiej z 13 marca 2019 roku. – Mniej więcej dwa lata temu rozmawialiśmy na temat inwestycji, którą obecnie należałoby zakończyć. Chodzi o oświetlenie szkolnej infrastruktury sportowej, chodniki z kostki betonowej, zasianie trawników, wykonanie odwodnienia i kolorowej strefy gier dla uczniów, o które prosiła dyrekcja szkoły – przypomniał radny Sałaga. – Wcześniej mieliśmy duże trudności finansowe, jeśli chodzi o placówki oświatowe. Teraz to się zmieniło, inaczej podchodzimy do dzieci i infrastruktury z nimi związanej – podkreślił radny, zwracając się do prezydenta z wnioskiem o kompleksowe zakończenie prac w tej placówce.

Prezydent deklaruje, że popiera takie podejście do sprawy. – Zlecę wycenę prac ujętych w piśmie dyrektor SP nr 12. Następnie przedstawię radzie do decyzji, co możemy wykonać. To bardzo dobry kierunek, żebyśmy zamykali w całości niektóre etapy inwestycji. Przypominam, że poza termomodernizacją w Szkole Podstawowej nr 12 będziemy wymieniać także ogrodzenie, więc dobrze byłoby również zakończyć kwestię oświetlenia ciągów pieszych, żeby na najbliższe lata inwestycja w tej szkole została zakończona w całości – przyznaje prezydent.

Miejmy nadzieję, że decyzje zapadną w tym przypadku szybko, a z efektów działań uczniowie będą mogli korzystać zaraz po powrocie do nauki stacjonarnej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.