Prom już kursuje!

Od dziś, czyli czwartku, 29 kwietnia, znów można korzystać z przeprawy promowej łączącej Karczew ze wsią Gassy po drugiej stronie Wisły. To świetna wiadomość przed zbliżającą się majówką

PRZEMEK SKOCZEK

Prom jest od kilku lat najszybszym sposobem transportu na drugi brzeg Wisły na wysokości Konstancina. Kursuje zazwyczaj od kwietnia do listopada. W tym roku do ostatniej chwili jego uruchomienie stało pod znakiem zapytania, ponieważ stan wody na Wiśle jest bardzo wysoki i opada ona dość wolno. Jednak dziś udało się wznowić kursowanie, choć wartki nurt sprawia, że walka z żywiołem nie jest łatwa.

Z promu można korzystać przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku w godz. od 6 do 20, w soboty od 8 do 20, a w niedziele od 9 do 20. Cennik pozostaje bez zmian: 2 zł za rower, 9 zł za auto osobowe, 12 zł za samochód dostawczy i dodatkowo 3 zł za osobę.

4 komentarze do “Prom już kursuje!

 • 30 kwietnia 2021 o 14:22
  Permalink

  Kasę biorą .Mogliby poprawić ostatni kawałek drogi od wału do przeprawy promowej, chociaż wiem że to głos wołającego w puszczy.

  Odpowiedz
  • 2 maja 2021 o 20:50
   Permalink

   to raczej głos absurdalny…oceniam że koszt drogi od wału do promu = kilkanaście lat obrotu „promiarzy”. Państwo, miasta, gminy itp, budują drogi ok.10 razy drożej niż zrobił by to prywatny człowiek. Dlaczego? Ponieważ urzędnicy wydają nie swoje pieniądze, na nie swoje rzeczy. A ile można mieć bezpośrednio dla siebie przy okazji.

   Odpowiedz
 • 2 maja 2021 o 23:14
  Permalink

  Do południowego mostu 11km,następny za 14km.
  Zamiast cieszyć się,że ktoś prywatnie podjął się inicjatywy i za stosunkowo niewielkie pieniądze robi coś dla okolicznych mieszkańców, to jeszcze mało…W tym miejscu jak i w wielu innych miejscach powinien być most. Z podatków, których jest cała masa i będzie coraz więcej. Dlaczego osoba prywatna ma remontować krajową drogę? Różnie dobrze zainteresowani mogą to zrobić w ramach czynu społecznego. A jeśli droga nie pasuje, zawsze można dołożyć te ponad 20km w dwie strony i dodatkowy czas.

  Odpowiedz
 • 4 maja 2021 o 06:54
  Permalink

  Teraz nastał ciężki czas dla tego promu. Most na S2 odbierze wielu samochodowych użytkowników. Oczywiście nie wszyscy mają taką trasę jak ja, ale od 2 lat jeżdżę do chorej Mamy pod Konstancin ze Świdra. Sprawdziłem: promem to 17 km, mostem 21. Nijak te nadmiarowe 4km nie kosztuje 12 zł w paliwie. Czasowo: promem mój rekord to pół godziny, mostem średnia 24 minuty (+/- 3 minuty, w przeciwieństwie do trudno przewidywalnej trasy promem). A zatem dla mnie wybór oczywisty i przykro mi, gdy pomyślę, że dużym wyjątkiem pewnie nie jestem, bo i tak ten prom był pewnie na granicy opłacalności. Trzeba się będzie z uwagi na stare dobre czasy przepłynąć jeszcze parę razy…

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.