Mieszkańcy Otwocka i okolic zasadzili setki drzew. Wielki sukces akcji #AmestDlaZiemi

Platany, kasztanowce, glediczie, głogi, dęby i sosny – to nowi „mieszkańcy” Otwocka i jego najbliższej okolicy. W akcji #AmestDlaZiemi, zorganizowanej przez Amest Otwock sp. z o.o. z okazji obchodzonego 22 kwietnia Dnia Ziemi, zasadzono łącznie około 300 roślin. – Cieszymy się, że otwocczanie tak chętnie wzięli udział w tej inicjatywie. Nasze miasto jeszcze bardziej się zazieleni – mówi Felice Scoccimarro, prezes Amest Otwock sp. z o.o.

Dzień Ziemi to wyjątkowy dzień w kalendarzu, kiedy niemal wszyscy z większą niż zazwyczaj troską spoglądamy na problemy, z którymi boryka się Matka Ziemia. Smog, niekorzystnie wpływający na nasze zdrowie, czy globalne ocieplenie to tylko niektóre z nich. – Problemy związane z ochroną środowiska z roku na rok stają się coraz poważniejsze. Tymczasem nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego rodzaju zagrożeń. A są one realne. Wystarczy spojrzeć na lasy, które są dobrem nas wszystkich, ostoją dzikiej przyrody. Jak pokazują niechlubne statystyki, każdego roku w Polsce likwiduje się tysiące dzikich wysypisk. Nieczęsto znajdują się one właśnie w parkach czy lasach, czyli miejscach, w których my, ludzie, jesteśmy tylko gośćmi i które powinniśmy bezwzględnie szanować i chronić – podkreśla Felice Scoccimarro, prezes Amest Otwock sp. z o.o.

Dane udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny są dramatyczne. Tylko w 2019 r. zlikwidowano w Polsce 11 370 dzikich wysypisk stanowiących zagrożenie pożarowe i środowiskowe. To oznacza, że każdego dnia usuwa się ich w kraju średnio ponad 30. W związku z tym firma Amest Otwock, na co dzień zajmująca się odpowiedzialnym i odbywającym się z poszanowaniem natury gospodarowaniem odpadami, już po raz kolejny zainicjowała akcję na rzecz ochrony przyrody. W ramach inicjatywy #AmestDlaZiemi, współorganizowanej przez Nadleśnictwo Celestynów, przygotowano łącznie 300 drzewek, które już zostały przekazane mieszkańcom Otwocka i okolic.

Podczas akcji #AmestDlaZiemi posadzono między innymi kilkanaście drzewek na terenie przy parafii św. Wita w Karczewie, wiele roślin trafiło również do parafian. Z kolei 24 kwietnia ponad 40 sadzonek zostało przekazanych uczestnikom cyklicznej inicjatywy sprzątania lasów, organizowanej przez partnerów inicjatywy – Czysty Otwock i Czysty Karczew. – Drzewa dostarczają dodatkowego tlenu, tak ważnego w miastach, w których często obserwuje się deficyt roślin. Ich obecność jest w dzisiejszych czasach niezwykle istotna, z wielu stron do powietrza dostają się bowiem szkodliwe dla organizmów żywych substancje, a w lasach powstają kolejne dzikie wysypiska. Wszystkie przedsięwzięcia, które mają na celu poprawę dobrostanu terenów zielonych, są bardzo potrzebne – zauważa Cezary Jaszczyk z inicjatywy Czysty Otwock.

Przygotowane w ramach akcji #AmestDlaZiemi platany, kasztanowce, glediczie, głogi, dęby i sosny znalazły swój nowy dom. Dzięki temu już niebawem będą pochłaniać dwutlenek węgla i zanieczyszczenia, jednocześnie produkując tak potrzebny naszym płucom, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19, tlen. – Cieszymy się, że otwocczanie tak chętnie wzięli udział w inicjatywie #AmestDlaZiemi. Nasze miasto już niebawem jeszcze bardziej się zazieleni – podsumowuje Felice Scoccimarro, prezes Amest Otwock sp. z o.o.

materiał płatny

One thought on “Mieszkańcy Otwocka i okolic zasadzili setki drzew. Wielki sukces akcji #AmestDlaZiemi

  • 4 maja 2021 o 09:50
    Permalink

    Nasze miasto idzie do wycinki. Od groma jemioły, skoki deweloperskie na lasy, brak polityki ochrony starodrzewu. Nowa sadzonka wiosny nie czyni.

    Czekam aż dokończycie analizy życia składowiska.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.