Dyrektorzy w większości zostają

W tym roku w Otwocku aż w 14 placówkach oświatowych powinny odbyć się konkursy na dyrektorów. W tylu szkołach i przedszkolach kończą się kadencje dyrektorów lub powierzenia obowiązków. W czasie pandemii przepisy pozwalają jednak na przedłużenie powierzeń, dlatego konkursy planowane są tylko w dwóch placówkach – Szkole Podstawowej nr 2 i Przedszkolu Miejskim nr 3

SYLWIA WYSOCKA

Gdyby konieczne było przeprowadzenie konkursów na stanowiska dyrektorów we wszystkich otwockich placówkach oświatowych, w których kończą się pięcioletnie kadencje dyrektorskie lub powierzenia obowiązków nauczycielom z tych placówek, trzeba byłoby przeprowadzić 14 konkursów – po siedem w przedszkolach i szkołach podstawowych. Jak poinformował na jednym z posiedzeń komisji oświaty, kultury i sportu dyrektor Oświaty Miejskiej w Otwocku Grzegorz Michalczyk, w czerwcu konkursy odbywałyby się co dwa dni, a w każdym musiałyby uczestniczyć łączące wiele środowisk kilkuosobowe komisje konkursowe. Dlatego wspólnie z prezydentem Jarosławem Margielskim dyrektor oświaty zdecydował o powierzeniu obowiązków dyrektorskich w 12 placówkach. Konkursy zostaną w tym roku ogłoszone tylko tam, gdzie jest to konieczne, czyli w Szkole Podstawowej nr 2 i Przedszkolu Miejskim nr 3 przy ul. Jodłowej.

– Cieszymy się, że te powierzenia nastąpią, bo pozwoli to uniknąć organizacji tak dużej liczby konkursów i kumulacji komisji – przyznaje dyrektor Michalczyk. – Ponadto kilkoro dyrektorów otrzymało przedłużenie powierzenia obowiązków na pięć lat, dzięki czemu unikniemy kumulacji konkursów także w przyszłym roku. Tym dyrektorom, którym 31 sierpnia skończy się kadencja, na podstawie przepisów ustawy wprowadzonej na czas pandemii będziemy mogli przedłużyć powierzenie stanowiska bez konkursu na pięć lat. Dotyczy to dyrektorów SP nr 1 i 4 oraz przedszkoli nr 4 i 6. Natomiast w przypadkach nauczycieli, którzy mieli w ostatnim roku powierzone obowiązki dyrektora, możemy przedłużyć pełnienie funkcji na rok. Przedłużenie o rok planowane jest w SP nr 3, 5, 7, 9 oraz w przedszkolach nr 10, 17, 18, 20 – tłumaczy dyrektor oświaty miejskiej.

Przeprowadzenie konkursu przewidywane jest w środę, 9 czerwca. Wcześniej pojawią się informacje o wymogach, które muszą spełnić kandydaci, i terminie składania dokumentów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.