Szansa na dwie nowe poradnie

Zarząd Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku planuje niedługo przeprowadzić termomodernizację budynku przychodni przy ul. Armii Krajowej. Niewykluczone, że w placówce pojawią się też dwie nowe poradnie: pediatryczna i logopedyczna. PCZ wystartowało w ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia konkursie na kontrakty na te poradnie

SYLWIA WYSOCKA

Pod koniec marca ogłoszono wyniki naboru do konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego – oś priorytetowa „Przejście na gospodarkę niskoemisyjną” dla działania „Efektywność energetyczna”. Można było ubiegać się o dofinansowanie inwestycji z zakresu poprawy efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. Chodzi m.in. o możliwość wymiany źródeł ciepła i zastosowania odnawialnych źródeł energii. Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku ubiegało się o ponad 360 tys. zł na termomodernizację budynku POZ przy ul. Armii Krajowej. Wysoko punktowany otwocki projekt o całkowitej wartości 554 tys. 877 zł otrzymał dofinansowanie.

– Dzięki temu będzie możliwa kompleksowa termomodernizacja budynku przychodni przy ul. Armii Krajowej – mówi w rozmowie z „Linią” Dariusz Kaczorowski, dyrektor ds. medycznych w PCZ. – Ten budynek przechodził termomodernizację ok. 2013 roku, więc obecnie wymaga wykonania kolejnych prac, wymiany instalacji, podłóg, drzwi itp. – dodaje.

To niejedyne zmiany planowane w przychodni. Oprócz robót budowlanych władze szpitala starają się o zwiększenie zakresu usług świadczonych w przychodni. – Zgłosiliśmy się do konkursu na poradnię pediatryczną, bo tego świadczenia jeszcze nie było, oraz poradnię logopedyczną. Takie były propozycje Narodowego Funduszu Zdrowia dla powiatów okołowarszawskich. Teraz czekamy na odpowiedź. To będzie nowość, bo tego rodzaju świadczeń w ramach poradni dotąd nie było. Wszystkie dzieci – zdrowe i chore – są badane w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej, a nie poradni – informuje dyrektor Kaczorowski. – Poradnia pozwoli na kompleksową opiekę, która polega m.in. na tym, że w jej ramach jest prowadzona opieka poszpitalna dla dzieci, które były leczone w szpitalu. Jeżeli NFZ potwierdzi zakontraktowanie poradni, zaczną one działać już od 1 lipca – dodaje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.