Mniej łóżek COVID-owych w otwockich szpitalach

W związku z zaobserwowanym w ostatnich tygodniach spadkiem na Mazowszu liczby pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 minister zdrowia i wojewoda w porozumieniu z mazowieckim oddziałem NFZ oraz dyrektorami szpitali podejmują decyzje o stopniowym zmniejszaniu liczby łóżek przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem. W szpitalu powiatowym przy ul. Batorego liczba tych miejsc zmniejszyła się z 38 do 18. Mniej łóżek COVID-owych będzie też w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy

SYLWIA WYSOCKA

Zgodnie z harmonogramem w najbliższych tygodniach zaplanowano wydanie decyzji w sprawie zmniejszenia o ok. 2 600 liczby łóżek dla pacjentów z COVID-19. Zgodnie z już wydanymi decyzjami (stan na środę, 12 maja) baza łóżkowa dla takich pacjentów zmniejszyła się o 2 146 miejsc. Wszystkie szpitale są zobowiązane do codziennego raportowania, ile łóżek jest zajętych, a ile wolnych. Z danych zebranych z raportów szpitalnych wynika, że w województwie mazowieckim, zgodnie ze stanem na 12 maja, przygotowanych jest 4 338 łóżek dla pacjentów z koronawirusem, w tym 508 miejsc pod respiratorem. W szpitalach tymczasowych na Mazowszu tego dnia były hospitalizowane 282 osoby. 

W związku z zaobserwowanym spadkiem liczby hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 na Mazowszu minister zdrowia i wojewoda mazowiecki wydali decyzje w sprawie zmniejszenia bazy łóżkowej. Minister zdecydował m.in. o zmniejszeniu liczby łóżek COVID-owych w Powiatowym Centrum Zdrowia przy ul. Batorego w Otwocku. Szpital nie musi już zabezpieczać – tak jak to było w niedawnym szczycie pandemii – 38 miejsc dla pacjentów. Zgodnie z decyzją ministra od 6 maja placówka ma zapewnić pacjentom z koronawirusem 18 łóżek. Decyzją wojewody także Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy od 17 maja zmniejszy bazę łóżek COVID-owych o 32 miejsca.


Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.