Otwock: Pożar w centrum miasta

12 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, który wybuchł nad ranem w piątek, 14 maja w jednym z otwockich sklepów wielkopowierzchniowych

fot. OSP Świdry Małe

 Zgłoszenie o pożarze sklepu przy ul. Wawerskiej strażacy otrzymali po godz. 4 nad ranem. Kiedy dojechaliśmy na miejsce zdarzenia, pożarem była objęta altana śmietnikowa, elewacja i częściowo dach jednopiętrowego budynku handlowego – mówi kpt. Maciej Łodygowski, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. 

Jak informuje straż pożarna, w środku sklepu nie było ognia. – Na parterze i piętrze panowało tylko zadymienie. Woda praktycznie nie była podawana do środka budynku. Obiekt gaszono przede wszystkim z zewnątrz – relacjonuje kpt. Łodygowski. – Strażacy weszli na parter i piętro, aby przeszukać budynek i sprawdzić, czy w środku nie ma osób poszkodowanych. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń – podkreśla rzecznik straży pożarnej.

Przed godz. 8 strażakom udało się ugasić zajęte ogniem elewację i dach. Do godz. 9 pozostali na miejscu ratownicy rozebrali część elewacji w celu wykluczenia kolejnych zarzewi ognia. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 60 ratowników z 12 zastępów straży pożarnej, w tym trzy z drabinami mechanicznymi. Poza strażakami z otwockiej PSP na miejscu interweniowali również druhowie z OSP: Otwock-Wólka Mlądzka, Otwock-Jabłonna, Malcanów, Świdry Małe i Józefów.

Przyczyna pożaru nie jest znana. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

ART

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.