Klub seniora jeszcze nie teraz

Otwock nie otrzymał dofinansowania z programu „Senior Plus”. Prezydent Jarosław Margielski zapowiada jednak, że to nie koniec starań o utworzenie klubu seniora. Miasto będzie ubiegać się o pieniądze na ten cel w kolejnej edycji programu

SYLWIA WYSOCKA

Niedawno pisaliśmy o planach miasta dotyczących lokalu w budynku u zbiegu ulic Karczewskiej i Hożej, gdzie wcześniej mieściła się m.in. siedziba Banku Spółdzielczego. Jak poinformował prezydent Jarosław Margielski, pomysłem na wykorzystanie należącego do miasta lokalu jest utworzenie tam klubu seniora. – Moglibyśmy wykorzystać tę ok. 120-metrową przestrzeń na miejsce spotkań dla starszych mieszkańców Otwocka. Przygotowujemy wniosek i zgłosimy w tegorocznej edycji programu „Senior Plus” – informował w rozmowie z „Linią” prezydent.

Konkurs został rozstrzygnięty pod koniec kwietnia. Niestety, miasto nie otrzymało dofinansowania. Biuro prasowe urzędu poinformowało, że nie udało się pozyskać kwoty 200 tys. zł, mimo że wniosek spełniał wymogi formalne. Prezydent Jarosław Margielski podkreśla jednak, że klub seniora jest potrzebny i musi w Otwocku powstać. W kolejnej edycji programu „Senior Plus” miasto też będzie ubiegać się o dofinansowanie na ten projekt. – Seniorzy chcą działać na rzecz lokalnej społeczności, aktywizować się i uczestniczyć w życiu społecznym. Dlatego zamierzamy im stworzyć takie możliwości w klubie seniora, który powstanie w Otwocku – mówi prezydent.

„Senior Plus” to program wieloletni, coroczne edycje obejmują lata 2021-2025. Zakłada on wspieranie finansowe jednostek samorządu terytorialnego w zakresie realizacji zadań własnych polegających na prowadzeniu i zapewnieniu miejsc w ośrodkach wsparcia „Senior Plus”. Samorządy mogą aplikować m.in. o środki na dzienny dom seniora lub klub seniora. W przypadku klubu jego działalność zakłada motywowanie seniorów do działań na rzecz samopomocy i wolontariatu. Klub powinien też zapewniać tygodniowo co najmniej 20-godzinną ofertę usług.

3 komentarze do “Klub seniora jeszcze nie teraz

 • 20 maja 2021 o 10:39
  Permalink

  Skorzystałam z punktu szczepień na terenie OPWiK na Karczewskiej. Wspaniały, kompetentny personel, wnikliwa rozmowa z lekarzem. Jestem zachwycona. Sprawnie, czyściutko i przemiło. Hanna

  Odpowiedz
   • 20 maja 2021 o 12:15
    Permalink

    Pani zapewne, z tych „nie panikuj , szczep się”. Ile płacą srebrników?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.