To tylko ćwiczenia!

Jutro na terenie powiatu otwockiego zawyją syreny alarmowe. Mieszkańców uspokajamy: nie ma się czego bać, to tylko ćwiczenia

źródło: GOV.PL, Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska

Od 17 do 21 maja trwają ćwiczenia RENEGADE/SAREX-21 organizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. W związku z tym jutro, 20 maja, Wojewódzkie lub Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godzinach 8-16 mogą użyć sygnałów dźwiękowych. Mogą, lecz nie muszą – jak to bywa w przypadku ćwiczeń wojskowych, szczegółowy scenariusz jest utajniony, by żołnierze i inne służby biorące udział w akcji trenowali w warunkach jak najbardziej zbliżonych do bojowych.

Wiadomo jednak, że na terenie Mazowsza jest realizowany scenariusz dotyczący katastrofy lotniczej: „Po zdarzeniu lotniczym, polegającym na rozbiciu się wojskowego statku powietrznego podczas szkolenia ze strzelania lotniczego, istnieje potrzeba przeprowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczej w rejonie miejsca zdarzenia. Poszkodowani to rozbitkowie samolotu. Miejscem realizacji epizodu jest teren zalesiony, trudno dostępny, w rejonie poligonu lotniczego” – czytamy na stronach Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, która także bierze udział w ćwiczeniach.

Sen

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.