Wilczyce ekonomii

Uczennice otwockiego „Ekonomika” stworzyły projekt edukacyjny „Z Ekonomią na TY!” i przez kilka miesięcy prowadziły bezpłatne korepetycje online, cieszące się ogromnym zainteresowaniem w całej Polsce. Pomysł zapewne doczeka się kolejnych edycji, a dziewczyny mają szansę zdobyć nagrody Brązowych, Srebrnych lub Złotych Wilków

PRZEMEK SKOCZEK

Z Ekonomią na TY!” to projekt realizowany przez uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno–Gastronomicznych w Otwocku w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Rozpoczął się w listopadzie i trwał do kwietnia. Za wszystkim stoi dziewięć przedsiębiorczych uczennic. Są to: Justyna Grzegrzółka – liderka projektu, Natalia Krążała, Marta Dziewulska i Zuzanna Szuchnik (do niedawna były uczennicami klasy 4d, teraz mają już za sobą egzaminy maturalne) oraz trzecioklasistki: Kinga Krzycholik, Weronika Konarzewska, Wiktoria Żołądek, Maja Sawicka i Martyna Kośmicka. Ich opiekunem jest nauczycielka Marlena Gruza.

– Naszym celem jest rozpowszechnianie wiedzy z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, którzy przez zdalne nauczanie tracą pewność siebie i możliwość przyswojenia pewnych informacji. Efektem tego mogą być problemy finansowe, z którymi będą borykać się w późniejszych etapach życia. Projekt pozwala naszym rówieśnikom nadrobić zaległości, które nagromadziły się przez półtora roku zdalnej nauki – opowiada Justyna Grzegrzółka.

Dziewczyny nie spodziewały się aż takiego zainteresowania. Kiedy zaczynały, planowały pomóc głównie kolegom i koleżankom ze szkoły, ale wieść szybko się rozeszła po całym kraju! Podczas pierwszej transmisji na żywo na ich facebookowym profilu pojawiło się ponad 1300 osób. W kolejnych transmisjach ta liczba ustabilizowała się w okolicach tysiąca.

– O dziwo, o pomoc prosili nie tylko uczniowie trzecich czy czwartych klas technikum, lecz także pierwszo- i drugoklasiści. Dużo osób do nas pisze, wysyła zadania czy prosi o wytłumaczenie materiału przed sprawdzianem. Oprócz tego dostajemy mnóstwo ciepłych słów. To dla nas ogromna motywacja, która sprawia, że mamy jeszcze więcej siły do działania – podkreśla liderka projektu. – Oczywiście pojawiają się też pytania o kolejną edycję projektu i teraz możemy już zapewnić, że będzie ona realizowana po wakacjach. Część z nas idzie na studia, więc z czasem może być trudniej, ale mamy młodsze koleżanki, które będą w czwartej klasie i wspólnie damy radę – zapewnia.

Dziewczyny podkreślają, że całe przedsięwzięcie wynika z ich pasji do ekonomii i chęci dzielenia się wiedzą. Robiły to bezinteresownie, poświęcając swój czas i energię. Dużo pomogła im szkoła, za co są ogromnie wdzięczne. Ich projekt był realizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, która ma na celu rozwijanie u młodych ludzi projektów społecznych i tym samym ich zdolności. Uczennice ZSEG za swoje działania zdobędą stosowne certyfikaty, które na pewno pomogą im w przyszłym rozwoju, ale mają także szansę na zdobycie najważniejszych nagród Olimpiady: Brązowych, Srebrnych i Złotych Wilków. Trzymajmy za nie kciuki!

5 thoughts on “Wilczyce ekonomii

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.