Czytelnicy na rowerach

„Odjazdowy Czytelnik” to Powiatowy Rajd Rowerowy, który  zaplanowano na sobotę, 29 maja. 12-kilometrowa trasa prowadzi przez trzy ważne historycznie miejsca. W programie są również warsztaty, animacje i konkursy

PRZEMEK SKOCZEK

Rajd „Odjazdowy Czytelnik” jest ogólnopolską akcją zainicjowaną w 2010 roku przez łódzką bibliotekarkę Paulinę Milewską. Okazją jest obchodzony 8 maja Dzień Bibliotekarza – rajd odbywa się zazwyczaj podczas towarzyszącego mu Tygodnia Bibliotek. W tym roku, ze względu na obostrzenia, imprezę przesunięto na koniec miesiąca.

Powiatowe wydarzenie jest organizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna przy współpracy z kilkoma placówkami z terenu powiatu otwockiego. Trasa rajdu liczy 12 kilometrów i prowadzi przez Wiązownę, Emów, Radiówek i Żanęcin. Uczestnicy odwiedzą trzy ważne historycznie miejsca: linię fortyfikacji Przedmościa Warszawskiego, mogiłę Powstańców Styczniowych znajdującą się przy dawnej przeprawie przez Świder oraz miejsce bitwy z 25 maja 1863 roku. Przewodnikiem po dawnych dziejach będzie szef sztabu projektu historycznego „Konspiracja” Tomasz Żurawski.

– Po lekcji historii w terenie będą czekać kolejne atrakcje: warsztaty, konkursy, losowanie upominków dla czytelników uczestniczących w wydarzeniu, bookcrossing, spotkanie z bohaterami książki pt. „Rollek. Pies przewodnik” Sebastianem Grzywaczem i jego psami oraz kilka innych niespodzianek – wymienia dyrektor wiązowskiej biblioteki Marzena Kopka. – Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie wszystkich naszych czytelników, rodziny, pasjonatów książek i rowerów, wielbicieli natury i spotkań z ciekawymi ludźmi. Wystarczy wsiąść na rower, zakręcić kołem, przyjechać do Wiązowny i razem z nami delektować się malowniczą trasą rajdu i przeżyć niezapomniane chwile – zaprasza.

Zbiórka odbędzie się w sobotę, 29 maja o godz. 10.30 w Gminnym Parku Centrum przy ul. Lubelskiej 30 w Wiązownie. Rajd rozpocznie się o godz. 11. Warto mieć ze sobą wodę i małą przekąskę. „Linia Otwocka” jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.