Krew i benzyna

Motocykliści w całym kraju już od 13 lat zbierają krew. W Otwocku akcję Motoserce od początku prowadzi klub Zryw MC Poland. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 29 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 12

PRZEMEK SKOCZEK

Ogólnopolska akcja krwiodawstwa jest organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Jego przedstawiciele podkreślają, że Motoserce nie jest organizacją ani stowarzyszeniem, ale ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania, która od lat ma ten sam cel – pomaganie. Od 2009 roku udało się zebrać ponad 30 tysięcy litrów krwi, która ratuje życie.

Akcja ma również uczyć mądrego zachowania na drodze, uświadamiać zwłaszcza młodym kierowcom i motocyklistom, jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czekać. Zazwyczaj jest też okazją do dobrej zabawy. Towarzyszą jej koncerty, pokazy, warsztaty, gry i zabawy dla dzieci. Tym razem, ze względu na pandemię, większości tych dodatkowych atrakcji nie będzie, jednak organizator zaplanował kilka sportowych konkurencji z nagrodami dla zwycięzców. Jak co roku przewidziane są również upominki dla krwiodawców.

Główna idea pozostaje ta sama – oddać krew i pomóc. Zachęcamy do wsparcia akcji Motoserce. Zryw MC Poland i ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa będą czekać na chętnych w sobotę, 29 maja w godz. od 10 do 16 na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Andriollego 76 w Otwocku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.