Literacka doczeka się asfaltu

Miasto rozstrzygnęło przetargi na budowę nakładek asfaltowych na kolejnych drogach. W najbliższych trzech miesiącach należy się spodziewać prac remontowych na ulicach: Nadrzecznej, Lelewela, Letniej, Grzybowej, Witkacego i Sokolej. Rozstrzygnięto też przetarg na budowę ul. Bernardyńskiej oraz ul. Literackiej, która prowadzi do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

SYLWIA WYSOCKA

Pod koniec marca władze Otwocka ogłosiły przetarg na wykonanie nakładek asfaltowych na dwóch kilometrach dróg w różnych rejonach miasta. Chodzi o ulice: Nadrzeczną, Letnią, Lelewela, Grzybową, Witkacego i Sokolą. W założeniach przyjęto, że drogi będą mieć pięć metrów szerokości, a pobocza – 75 centymetrów. Jak podano w dokumentach przetargowych, miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 1 mln 175 tys. 732 zł brutto. W wyznaczonym terminie, czyli do 14 kwietnia, oferty złożyło 11 firm. W środę, 5 maja miasto wybrało najkorzystniejszą. Złożyła ją spółka Tomiraf z Woli Karczewskiej.

W tym samym terminie odbył się drugi przetarg na wykonanie nakładki asfaltowej na ulicach dojazdowych do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Literackiej oraz do Centrum Origin przy ul. Bernardyńskiej. Na to zadanie miasto zamierzało przeznaczyć 500 tys. zł. Z dziewięciu ofert, jakie wpłynęły, wybrano tę złożoną przez Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Roboty drogowe obejmą odcinki ul. Warszawskiej od ul. Narutowicza do ul. Literackiej oraz ul. Literackiej do ul. Górnośląskiej, ul. Poniatowskiego od ul. Narutowicza do ul. Skrzyneckiego, ul. Skrzyneckiego od ul. Poniatowskiego do ul. Jacka, ul. Jacka od ul. Skrzyneckiego do ul. Bernardyńskiej i fragment ul. Bernardyńskiej. Łączna długość dróg wynosi ok. 1,9 km. Tu także jezdnie mają mieć szerokość pięciu metrów, a pobocza 75 centymetrów. W przypadku obydwu zadań termin wykonania określono na trzy miesiące od podpisania umowy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.