Umowa na remont Kościelnej podpisana!

W poniedziałek, 24 maja w Urzędzie Miejskim w Karczewie burmistrz Michał Rudzki podpisał z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem umowę na dofinansowanie przebudowy ulicy Kościelnej. – Podpisaliśmy umowę na najważniejszą inwestycję karczewskiego samorządu od kilkunastu lat. Dzięki przyznanym pieniądzom centrum miasta zmieni się nie do poznania – podkreśla burmistrz

SYLWIA WYSOCKA

Karczew otrzymał 1 mln 381 tys. zł na przebudowę ulicy Kościelnej i fragmentu ulicy Rynek Zygmunta Starego. Dofinansowanie pochodzi z budżetu województwa mazowieckiego ze specjalnego Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. W uroczystości podpisania umowy na przekazanie pieniędzy wzięli udział marszałek województwa Adam Struzik, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, burmistrza Karczewa Michał Rudzki i skarbnik gminy Piotr Rosik.

– To bardzo ważny dzień, ponieważ podpisaliśmy umowę na najważniejszą inwestycję karczewskiego samorządu od kilkunastu lat – podkreślił burmistrz Michał Rudzki. – Cieszę się, że ulica Kościelna, strategiczna droga gminna, która znajduje się w samym sercu miasta, zostanie zmodernizowana. Ta ulica długo pozostawała zapomniana i była powodem do wstydu zarówno dla władz, jak i dla mieszkańców. W jej pobliżu znajduje się wiele instytucji użyteczności publicznej, takich jak komisariat policji, bank, poczta, przedszkole gminne czy urząd miejski. Dzięki przyznanym pieniądzom centrum miasta zmieni się nie do poznania, za co serdecznie dziękuję władzom samorządu województwa mazowieckiego – dodał.

Marszałek Adam Struzik przypomniał, że na realizację Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego sejmik województwa przeznaczył w tym roku rekordowe 151 mln zł, w tym ponad 95 mln zł to pieniądze, które wspomogą nowe projekty samorządów. – Ulica Kościelna jest ważna z punktu widzenia mieszkańców, dlatego chcemy pomóc wspólnocie karczewskiej w realizacji ważnych celów rozwojowych – powiedział marszałek. – Żeby otrzymać dofinansowanie ważnych dla równomiernego rozwoju Mazowsza inwestycji, trzeba było przygotować dobry wniosek, który został wysoko oceniony przez zarząd województwa. Karczew znalazł się wśród 88 wnioskodawców, którzy otrzymali pozytywną ocenę – dodała Elżbieta Lanc.

Przy uroczystym podpisaniu umowy była obecna również poseł Bożena Żelazowska, która podziękowała zarządowi województwa mazowieckiego za wsparcie udzielane powiatowi otwockiemu. – Dla mnie to również bardzo ważny dzień, ponieważ jedna z gmin powiatu, w którym mieszkam i gdzie od lat pracuję, otrzymała dotację. Dla gminy Karczew to duży zastrzyk finansowy i duże wsparcie dla samorządu. Na terenie powiatu otwockiego kuleją drogi, a to jest inwestycja w jedną z bardzo ważnych ulic dla Karczewa – podkreśliła Żelazowska.

Obecnie zarówno ulica Kościelna, jak i ulica Rynek Zygmunta Starego są w bardzo złym stanie technicznym. Były one budowane w latach 90. i oprócz doraźnych napraw nie przechodziły generalnego remontu, choć znajdują się w samym centrum Karczewa. W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni o szerokości siedmiu metrów. Ubytki w chodniku przy skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Kościuszki zostaną wypełnione kostką betonową, a istniejąca kanalizacja deszczowa będzie uzupełniona o dodatkowe studzienki. Poza tym projekt zakłada wprowadzenie dwóch progów spowalniających na ulicy Kościelnej, powstanie też oznakowanie pionowe i poziome.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.