Mieszkańcy Otwocka wspierają ekosystem. Wielki sukces akcji #AmestDlaPszczół

Kilkuset mieszkańców powiatu otwockiego wzięło udział w akcji #AmestDlaPszczół. To inicjatywa Amest Otwock, dzięki której do przydomowych ogrodów i na balkony trafiło aż 500 miododajnych roślin, wspierających pracę tych tak ważnych dla ekosystemu owadów. Patronem honorowym przedsięwzięcia był Polski Związek Pszczelarski, a partnerami Czysty Otwock i Czysty Karczew.

Każdego roku, 20 maja, obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji spółka Amest Otwock postanowiła w istotny sposób wspomóc ich pozytywne działania na rzecz środowiska naturalnego. 22 maja, na terenie prowadzonego przez spółkę składowiska odpadów odbyła się akcja #AmestDlaPszczół. W ramach tej inicjatywy mieszkańcom powiatu otwockiego przekazanych zostało ponad 500 przygotowanych wcześniej roślin miododajnych: dzwonki ogrodowe, chryzantemy, goździki, begonie, dalie, lawenda, rumianek, lubczyk, mięta, tymianek.

– Poprzez akcję #AmestDlaPszczół chcieliśmy pokazać, że naprawdę każdy może wspierać ekosystem. Wystarczy naprawdę niewiele, by pomóc naszym małym, skrzydlatym przyjaciołom. Dlatego właśni warto wybierać rośliny miododajne, tworząc przydomowy ogródek czy zazieleniając balkon – mówi Kazimierz Pietras, dyrektor składowiska Amest Otwock, które od lat dba o populację pszczół. Na terenie spółki funkcjonuje pasieka, składająca się obecnie z siedmiu pszczelich rodzin. W każdym ulu znajduje się ok. 30 tysięcy owadów, a ich liczba w okresie letnim może się nawet podwoić.

Akcja #AmestDlaPszczół, oprócz przekazania bezpłatnie mieszkańcom powiatu otwockiego roślin miododajnych, miała również wymiar edukacyjny. Uczestnicy akcji wzięli udział w warsztatach na temat ochrony środowiska, które odbyły się na terenie ścieżki ekologicznej Amest Otwock, a także zwiedzili znajdującą się na składowisku pasiekę. Dzięki temu poznali oni nie tylko szczegóły dotyczące funkcjonowania pszczół, ale również dowiedzieli się, w jaki sposób dbać o populację tych pożytecznych owadów.

Patronem honorowym akcji #AmestDlaPszczół był Polski Związek Pszczelarski, a partnerami Czysty Otwock i Czysty Karczew.

Akcja #AmestDlaPszczół to już kolejne przedsięwzięcie ekologiczne Amest Otwock. Z okazji Dnia Ziemi przeprowadzona została inicjatywa #AmestDlaZiemi, w ramach której wspólnie z mieszkańcami Otwocka i okolic posadzonych zostało 300 drzew – platanów, kasztanowców, głogów, dębów i sosen. Latem 2020 r. spółka zainicjowała z kolei akcję #SprzątamyOtwock, dzięki której uprzątnięte zostały tereny zielone na terenie miasta. Inicjatywa została objęta patronatem Ministerstwa Klimatu.

materiał płatny

One thought on “Mieszkańcy Otwocka wspierają ekosystem. Wielki sukces akcji #AmestDlaPszczół

 • 26 maja 2021 o 15:47
  Permalink

  Ciekawe kto widział te 500 sztuk.
  O 12.15 w sobotę było wszystko rozebrane a i osób było max 30.
  Chyba że rozdawali w innym terminie.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.