Otwocka perła architektoniczna otwiera się dla mieszkańców

Po wielu latach prac remontowych w dawnym pensjonacie Abrama Gurewicza, okraszonych obawami i rozważaniami na temat jego przeznaczenia, mieszkańcy Otwocka mogą cieszyć się widokiem pięknie odrestaurowanego budynku stanowiącego wzór architektury świdermajer.

 

Właściciele, we współpracy z historykami i konserwatorami zabytków, starali się jak najwierniej odwzorować jego wygląd z czasów przedwojennej świetności. Bazując na starych fotografiach, ulotkach i grafikach, stworzyli architektoniczny koncept, który jest jednocześnie dopasowany do nowoczesnych standardów i przesiąknięty historią. Niewiele osób wie, że budynek został już oddany do użytku publicznego.

Obecny budynek, tak jak przedwojenny pensjonat, ma przeznaczenie głównie medyczne. Mieści się tu prywatna klinika ortopedyczno-chirurgiczna MIRAI Clinic.

Oprócz części medycznej, dostępnej głównie dla pacjentów, znalazło się też miejsce, w którym można gościć amatorów dobrej kuchni. W najbliższą sobotę, 29 maja otwiera się Restauracja Nowy Gurewicz. Jej wnętrza odtworzono na wzór jadalni dawnego sanatorium: na ścianach królują tapety w kwiatowe wzory, meble nawiązują do tych ze zdjęć dawnego pensjonatu. Duże okna wychodzą na taras i patio z fontanną. 

Budynek może onieśmielać swoją architekturą i aranżacją, lecz ceny mogą mile zaskoczyć.

 

2 komentarze do “Otwocka perła architektoniczna otwiera się dla mieszkańców

 • 29 maja 2021 o 09:16
  Permalink

  Bardzo piękny opis. Szkoda, że nie ma adresu…

  Odpowiedz
  • 31 maja 2021 o 13:20
   Permalink

   Otwock, ul. Armii Krajowej 8 (skrzyżowanie Armii Krajowej z ul. Filipowicza)

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.