Zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej

Uwaga mieszkańcy Wiązowny i okolic! Dziś (piątek, 28 maja) nastąpiła zmiana organizacji ruchu na trasie S17 w Majdanie. Zostanie otwarta droga dojazdowa po wschodniej stronie trasy. W związku z tym zmienia się rozkład jazdy i kursowanie autobusów komunikacji miejskiej linii 720, 722 i 730

Zmiany w organizacji ruchu są związane z kolejnym etapem budowy węzła „Lubelska”. Autobusy zostaną skierowane na jezdnię boczną znajdującą się po wschodniej stronie głównej jezdni S17. W związku z tym będzie wznowione funkcjonowanie przystanków „na żądanie” dla linii 720, 722 i 730:

  1. WIDOCZNA 01: w zatoce przystankowej przy jezdni bocznej trasy S17 (po północnej stronie węzła za skrzyżowaniem z ul. Widoczną w kierunku północnym);
  2. WIDOCZNA 02: w zatoce przystankowej przy jezdni bocznej trasy S17 (po północnej stronie węzła za skrzyżowaniem z ul. Widoczną w kierunku południowym);
  3. GÓRASZKA 01: w zatoce przystankowej przy jezdni bocznej trasy S17 (po południowej stronie węzła na wysokości ul. Zielonej w kierunku północnym);
  4. GÓRASZKA 02: w zatoce przystankowej przy jezdni bocznej trasy S17 (po południowej stronie węzła za skrzyżowaniem z ul. Kwitnącej Wiśni w kierunku południowym).

Dotychczasowy przystanek MAJDAN – STACJA PALIW zmienia nazwę na „WIDOCZNA”.

Dodatkowo w Majdanie powstanie zespół nowych przystanków o nazwie „Klubowa”, na którym na żądanie będą zatrzymywać się autobusy linii 720, 722 i 730.

Przystanek KLUBOWA 01 będzie zlokalizowany w nowej zatoce przystankowej przy ul. Pięknej za skrzyżowaniem z ul. Klubową (autobusy w kierunku północnym), natomiast przystanek KLUBOWA 02 znajdzie się w nowej zatoce przystankowej przy ul. Klubowej za skrzyżowaniem z ul. Piękną (autobusy w kierunku południowym).

Zlikwidowane będą przystanki zastępcze MAJDAN – STACJA PALIW (WIDOCZNA) 51 i 52 oraz GÓRASZKA 51 i 52 zlokalizowane przy zachodniej jezdni głównej drogi ekspresowej S17.

Zostanie też zlikwidowany przystanek tymczasowy MAJDAN 52 znajdujący się przy dawnej DK17 za skrzyżowaniem z ul. Równą (w kierunku południowym), natomiast przystanek zastępczy MAJDAN 51 będzie funkcjonować tylko dla kursów linii autobusowej 730 wracających z Zagórza.

Od 28 maja linie autobusowe 720, 722 i 730 będą kursować według nowych rozkładów jazdy.

Z terenów po zachodniej stronie S17 na stronę wschodnią do przystanków będzie można dostać się wiaduktem zlokalizowanym w ciągu ul. Zielonej (do przystanku GÓRASZKA), który będzie czynny od poniedziałku 31 maja, lub kładką z windami w Majdanie (do przystanku WIDOCZNA).

opr. Sen

 Nowe trasy autobusów:

Linie autobusowe 720, 722 i 730 będą kursować następującą trasą:

[…] – jezdnia boczna trasy S17 – Majdan: jezdnia boczna trasy S17 – Piękna – Klubowa – jezdnia boczna trasy S17 – Góraszka: jezdnia boczna trasy S17 – Wiązowna: Lubelska i dalej swoimi trasami podstawowymi.

W kursach wariantowych do Zagórza trasa linii 730 będzie prowadzić następującymi ulicami:

[…] – jezdnia boczna trasy S17 – przejazd „przewiązką” na dawną DK17 za ZP DŁUGA – Równa – Zagórska – ZAGÓRZE – Zagórska – Równa – dawna stara DK17 – „przewiązka” do jezdni bocznej trasy S17 – jezdnia boczna trasy S17 i dalej trasą podstawową w kierunku krańca BRZEZINY.

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.