Co się wydarzy na plaży?

We wtorek, 1 czerwca zaczyna działać plaża miejska przy ul. Turystycznej nad Świdrem. – Oficjalne otwarcie oraz główne atrakcje związane z Dniem Dziecka planujemy jednak w weekend, 5 i 6 czerwca – mówi Piotr Dopierała, właściciel firmy, która wygrała przetarg na prowadzenie plaży

SYLWIA WYSOCKA

Miasto ogłosiło przetarg na prowadzenie plaży miejskiej w kwietniu. Komisja konkursowa wybrała ofertę firmy S.U.P.E.R. Piotr Dopierała. Zgodnie z umową firma będzie prowadzić plażę miejską w sezonie letnim od 1 czerwca do31 sierpnia, z możliwością przedłużenia o miesiąc, jeśli będzie sprzyjająca pogoda. Zarządca jest zobowiązany do przygotowania podłoża plaży, tzn.uzupełnienia go piachem wiślanym,przygotowania drewnianej sceny o powierzchni co najmniej 15 metrów kwadratowych i drewnianych przejść przy barze oraz zejścia dowody. Musi także zapewnić minimum osiem kompletów stołów i parasoli plażowych, minimum40 drewnianych leżaków plażowych,co najmniej sześć koszy na śmieci,a także posiadać w ofercie sprzedaży akcesoria plażowe. Nieodłącznym elementem jest oczywiście punkt gastronomiczny. W sezonie letnim będą to bary z grillami.

Ważnym wymogiem prowadzenia plaży była organizacja strefy dla dzieci i letniej strefy kibica.W tej pierwszej musi powstać plac zabaw z obowiązkowymi dmuchańcami i nową atrakcją – statkiem do zabawy, w którym będą liny,zjeżdżalnie, mostki i elementy służące do wspinania. Jak co roku będzie boisko do siatkówki plażowej. Zaplecze sanitarne stanowić mają dwie przenośne toalety. Nowością będą kabiny, w których można się przebierać.

– Zgodnie z umową startujemy w Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca.Tego dnia zapraszamy dzieci z opiekunami na specjalne atrakcje, m.in. dmuchańce, w tym kilkumetrową rakietę-zjeżdżalnię – mówi w rozmowie z „Linią” Piotr Dopierała.– We wtorek będą obowiązywać zniżki, ale oficjalne otwarcie plaży i największy atrakcje planujemy na weekend 5 i 6 czerwca. Wtedy szykujemy niespodzianki dla dzieci i dorosłych: dmuchańce, malowanie twarzy, specjalne animacje, a nawet pokazy i eksperymenty. Ponieważ 5 czerwca jest obchodzony Dzień Chemika, z tej okazji z Politechniką Warszawską przygotujemy specjalne wydarzenia. Rozmawiamy też z miejscowymi jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej o pokazach strażackich – dodaje.

Całe lato zapowiada się atrakcyjnie. 1 lipca pojawi się zapowiadany statek dla dzieci. Nie będzie go w czerwcu ze względu na wydłużony czas dostawy elementów konstrukcji zabawki. Na weekendy planowane są koncerty, karaoke, pokazy filmowe, oglądanie wydarzeń sportowych. – Planujemy kilka koncertów. To będą takie minifestiwale z różnymi gatunkami muzycznymi: hip- -hop, jazz, karaoke z hitami lat 70., 80. itd. – mówi zarządca plaży. – Planujemy nawet imprezy taneczne wzorowane na tych na Ibizie. W strefie kibica będą do wygrania akcesoria kibica, szaliki i inne gadżety. Mam nadzieję, że wiele osób dzięki temu fajnie spędzi czas nad Świdrem – dodaje. W planach jest też organizacja imprez sportowo-rekreacyjno-kulturalnych, m.in.: kina pod chmurką na leżakach, bitwy morskiej na balony, pikniku rodzinnego „Ahoj przygodo w poszukiwaniu zaginionego skarbu”, imprezy silent disco, czyli cichej dyskoteki, gdzie tańczy się do muzyki słuchanej w bezprzewodowych słuchawkach, turnieju siatkowej piłki plażowej o puchar prezydenta Otwocka. Jak deklaruje organizator plaży, wszystko będzie odbywać się zgodnie z wytycznymi sanitarnymi związanymi z pandemią.

One thought on “Co się wydarzy na plaży?

  • 31 maja 2021 o 17:33
    Permalink

    Bylo napisac jeszcze o narkomanach i pijakach ktorzy sie kręcą kolo pieknej plazy . Bandytow ktorzy terroryzuja okolicę.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.