Gratka dla genealogów

Otwocki oddział Archiwum Państwowego otwiera się dla gości. Już w środę (9 czerwca) będzie można wzbogacić swoją wiedzę na temat genealogii i archiwizowania dokumentów

Genealogia to hobby, którym zawsze zajmujemy się za późno – gdy zabraknie dziadków, a niekiedy i rodziców, będących bezcenną skarbnicą informacji. Osoby zainteresowane tym tematem zapraszamy do otwockiego oddziału Archiwum Państwowego w Warszawie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów będzie można skorzystać z konsultacji genealogicznych – zarówno dla zaawansowanych, jak i kompletnych amatorów. Specjaliści podpowiedzą, jak odczytywać metryki i inne dokumenty, a także dadzą wskazówki, gdzie szukać śladów przeszłości naszej rodziny.

Zostanie zaprezentowany zbiór Haliny Karczewskiej-Zasadzińskiej jako przykład dokumentów rodzinnych przekazanych do Archiwum. W jego skład wchodzą dokumenty biograficzne, świadectwa szkolne, dokumenty legitymacyjne, prywatna korespondencja oraz fotografie.

Będzie można obejrzeć również wystawę plenerową „Umówiłem się z nią na dziewiątą…, czyli o rozrywkach przedwojennej Warszawy”. Ekspozycja prezentuje na przykładzie ponad 120 fotografii i grafik oraz relacji i wspomnień ofertę kulturalną i rozrywkową przedwojennej Warszawy. Zabiera do modnych kawiarni i restauracji, w których toczyło się życie towarzyskie ówczesnej stolicy, do teatrów i kin, na elitarne rauty i bale wydawane we wnętrzach Zamku Królewskiego, Hotelu Europejskiego i Akademii Sztuk Pięknych. Zaprasza na nadwiślańskie plaże i wycieczki statkiem na Bielany, do popularnych kabaretów i na dancingi do Adrii.

Nie zapomniano także o najmłodszych, dla których przygotowano puzzle i grafiki do kolorowania.

Archiwum zaprasza w najbliższą środę, 9 czerwca w godzinach od 10 do 15. Otwock, ul. Górna 7.

Sen

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.