Spotkajmy się na II Forum Organizacji Pozarządowych  

Jaki obraz trzeciego sektora wyłonił się po miesiącach pandemii? Jak organizacje i stowarzyszenia mogą włączyć się teraz w przedsiębiorczość społeczną? Na te i inne pytania odpowiedzi będą szukać władze powiatu otwockiego, przedstawiciele Lokalnego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej i członkowie powiatowych NGO już 15 czerwca podczas II Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Otwockiego

W powiecie otwockim działa ponad 300 organizacji pozarządowych. W ubiegłym roku, z inicjatywy powiatu, przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń spotkali się po raz pierwszy, aby podzielić się doświadczeniem i zdobyć wiedzę potrzebną do ich rozwoju. Mało kto spodziewał się wtedy tego, z jakimi wyzwaniami przyjdzie zmierzyć się sektorowi NGO w kolejnych miesiącach. Pandemia sprawiła, że wielu zaplanowanych projektów nie udało się zrealizować, inne odbyły się w ograniczonym wymiarze. – Teraz chcemy się spotkać, podsumować ostatni czas, a jednocześnie poruszyć ważny i aktualny temat przedsiębiorczości społecznej w działalności NGO – mówi Kinga Błaszczyk, członek Zarządu Powiatu Otwockiego.

Uczestnicy tegorocznej edycji, która odbędzie się we wtorek, 15 czerwca w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku, poznają różne formy współpracy organizacji i samorządu, dowiedzą się, jak rozwijać ekonomicznie organizację poprzez odpłatną działalność statutową, a także zapoznają się z dobrymi praktykami wybranych stowarzyszeń. W programie przewidziano również panel dyskusyjny, w którym zostaną poruszone tematy ważne dla lokalnych organizacji pozarządowych.

– Cieszę się, że ponownie będziemy mogli spotkać się z przedstawicielami trzeciego sektora, aby z jednej strony wsłuchać się w ich głos, dowiedzieć się o wyzwaniach i problemach, z którymi się mierzą, a z drugiej strony podjąć się próby odpowiedzi na nie. Już pierwsze forum pokazało, jak ważny jest nasz dialog i wymiana doświadczeń – podkreśla Kinga Błaszczyk.

Forum jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania „Efektywnie – Fachowo – Skutecznie. Rozwój ekonomii społecznej w subregionie warszawsko-wschodnim”. Patronem medialnym jest „Linia Otwocka”.

Uczestnictwo w Forum jest bezpłatne. Program znajduje się na stronie powiat-otwocki.pl.

WAŻNE: Zgłoszenia na Forum prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na e-mail: promocja@powiat-otwocki.pl do piątku, 11 czerwca.

oprac. ART

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.