Dłuższe „zielone” na Filipowicza

Zarząd Dróg Powiatowych zlecił przeprogramowanie świateł na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i gen. Filipowicza w Otwocku. Długość świateł ma być zgodna z natężeniem ruchu na tych ulicach. Dzięki temu jest szansa, że zmniejszy się korek przy tunelu pod torami

SYLWIA WYSOCKA

Dobra wiadomość dla kierowców, którzy jeżdżą tunelem pod torami w ciągu ulic Filipowicza – Żeromskiego. Jak informuje starosta Krzysztof Szczegielniak, Zarząd Dróg Powiatowych współpracuje z firmą, która zajmie się nowym ustawieniem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Filipowicza. Czas przejazdu ul. Filipowicza będzie dłuższy w stosunku do przejazdu ul. Poniatowskiego, dzięki temu rozładuje się korek, który często ciągnie się aż do budynku LO im. K.I. Gałczyńskiego. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że światła trzeba przeprogramować, ale to kosztowna sprawa, trzeba będzie zapłacić za to kilkanaście tysięcy złotych. ZDP robił rozeznanie cenowe, żeby znaleźć najtańszą ofertę. Niebawem sytuacja w tym rejonie powinna się poprawić – zapowiada starosta.

Dyrektor ZDP Paweł Grzybowski w rozmowie z „Linią” potwierdza, że firma, która ma zająć się przeprogramowaniem świateł, została już wybrana. –  Wykonawca przedstawił nam pomiary ruchu na tym skrzyżowaniu. Na początku czerwca przedstawił też projekt ustawienia czasu świateł, który zaakceptowaliśmy – mówi Grzybowski. – Dokumenty trafiły do powiatowego inżyniera ruchu drogowego. Planujemy, że zrobimy to maksymalnie w czasie dwóch najbliższych tygodni. Długość świateł będzie zależała od natężenia ruchu w określonych porach dnia, bo zdarza się, że są takie okresy, gdy natężenie jest większe na jednej lub drugiej ulicy. Nowy program ma to uwzględnić. Niestety, trzeba zdawać sobie sprawę, że tam jest bardzo wąsko, więc każdy skręt aut w lewo na tym skrzyżowaniu blokuje cały ciąg samochodów stojących za skręcającym. To także powoduje korek – tłumaczy dyrektor ZDP.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.