Dzieci pójdą do nowej szkoły już za dwa lata?

Władze Celestynowa ogłosiły przetarg na projekt rozbudowy Szkoły Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi. To pierwszy krok do oczekiwanego przez mieszkańców powiększenia przestrzeni szkolnej. Szacowany koszt całej inwestycji to 18 mln zł

BARBARA MICHAŁOWSKA

 

W ramach rozbudowy gmina zamierza powiększyć placówkę o sześć sal dla uczniów klas 1-3, pięć oddziałów przedszkolnych, oddział zerówki i salę do zabaw ruchowych. W planach jest też stworzenie dwóch sal dla klas 4-8 i kuchni ze stołówką. Mają także powstać: biblioteka, nowe szatnie oraz świetlica dla uczniów klas 0-3. Planowane jest też wybudowanie sklepiku szkolnego i nowych pomieszczeń administracyjnych.

Przetarg w ramach zadania inwestycyjnego Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Starej Wsi został ogłoszony w czwartek, 27 maja. Termin składania ofert upływa 8 czerwca. Tego samego dnia nastąpi ich otwarcie. – Pierwotnie chcieliśmy zrealizować inwestycję w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, jednak z niezrozumiałych dla nas powodów nie otrzymaliśmy dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wobec tego zdecydowałem, że rozdzielimy realizację rozbudowy na dwa etapy – tłumaczy wójt Celestynowa Witold Kwiatkowski.

Pierwszy etap to właśnie wyłonienie firmy i wykonanie przez nią dokumentacji projektowej oraz otrzymanie pozwolenia na budowę. Zakładany termin realizacji projektu wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych wynosi 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

W drugim etapie gmina wyłoni wykonawcę rozbudowy. Nie wiadomo jeszcze, w jakiej technologii powstanie szkoła. Niezależnie od tego gmina stawia na energooszczędność. Przy wyborze wykonawcy znaczenie będą też miały cena i termin realizacji. Drugi etap inwestycji, polegający na wykonaniu robót budowlanych, również ma potrwać około roku. – Mamy zabezpieczoną w budżecie część środków na realizację tego przedsięwzięcia. Będziemy też starać się o dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy – mówi wójt Kwiatkowski. – Jest szansa, że dzieci pójdą do rozbudowanej szkoły już we wrześniu 2023 roku – dodaje. Szacowany koszt całej inwestycji to 18 mln zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.