Minister finansów odwiedził otwockie Centrum Seniora

– Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku z bardzo dużym powodzeniem realizuje projekty unijne na rzecz seniorów. Chciałem podziękować tej placówce za świetną robotę, którą tu wykonują – mówił podczas dzisiejszego spotkania w Otwocku minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński

BARBARA MICHAŁOWSKA

Minister był gościem Centrum Seniora, które działa na terenie Ogniska Wychowawczego im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” w Świdrze. Tadeusz Kościński spotkał się z pracownikami i podopiecznymi placówki. W spotkaniu uczestniczył też starosta otwocki Krzysztof Szczegielniak. – Jednym z zadań samorządu powiatowego jest opracowanie polityki społecznej. Powiat otwocki realizuje tę politykę społeczną, z jednej strony wspierając dzieci, a z drugiej – seniorów. Dzięki środkom zewnętrznym, które otrzymaliśmy, możemy realizować projekt, który pan minister miał okazję zobaczyć – mówił po spotkaniu starosta. 

 

W 2018 roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie otrzymało ponad 2 mln zł unijnego dofinansowania na specjalny program pomocy seniorom. Te pieniądze pozwoliły objąć opieką 80 osób w podeszłym wieku oraz uruchomić m.in. dzienny dom pobytu dla seniorów. – W powiecie przybywa osób starszych, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, żeby dobrze zdiagnozować potrzeby i problemy seniorów – mówiła wówczas w rozmowie z „Linią Otwocką” Małgorzata Woźnicka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku. 

Do dziś Centrum Seniora działa prężnie. Z dziennego domu pobytu dla starszych osób korzysta obecnie 20 osób.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.