Nad brzegiem rzeki znaleziono dziecięce buciki. Duża akcja poszukiwawcza dziecka

Służby postawiła na nogi informacja o tym, że nad brzegiem rzeki znaleziono dziecięce ubranie i buciki. Podejrzewano, że dziecko mogło wpaść do wody. Mundurowi przez kilka godzin przeszukiwali brzegi Świdra i Wisły na wysokości drogi wojewódzkiej nr 801 pomiędzy Otwockiem a Józefowem. Ciała dziecka jednak nie znaleziono…

fot. gov.pl

AGNIESZKA JASKULSKA

Wczoraj (poniedziałek, 7 czerwca) przed południem spacerowicz znalazł nad brzegiem Świdra w okolicach ul. Łąkowej w Otwocku dziecięce buciki i odzież. Każdą taką informację służby ratownicze zawsze bardzo dokładnie sprawdzają. – Jeden z mieszkańców powiadomił nas o tym, że znalazł dziecięcą odzież. Braliśmy pod uwagę wszystkie scenariusze, także ten tragiczny. Dlatego od razu rozpoczęliśmy poszukiwania małego dziecka – wyjaśnia sierż. sztab. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. 

Do akcji poszukiwawczej wezwano także strażaków z kilku jednostek: JRG Otwock, OSP Józefów, OSP Otwock-Wólka Mlądzka i OSP Świdry Małe. – Strażacy i policjanci przeczesywali m.in. brzegi Świdra i ujście rzeki do Wisły – mówi kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. Akcja poszukiwawcza zakończyła się wieczorem. – Cała okolica została dokładnie sprawdzona. Ciała dziecka nie odnaleziono, nie otrzymaliśmy też żadnego zgłoszenia od rodziców czy innych osób o zaginięciu dziecka nad rzeką – zaznacza sierż. sztab. Paulina Harabin. I dodaje, że wiele wskazuje na to, że jakiś roztargniony rodzic po prostu zapomniał zabrać ubrania dziecka, co postawiło na nogi wszystkie służby mundurowe.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.