Prezes pilnie poszukiwany

Rada Nadzorcza Powiatowego Centrum Zdrowia ogłosiła konkurs na prezesa zarządu szpitala powiatowego przy ul. Batorego w Otwocku. – Chcemy w otwartym konkursie wyłonić nowego prezesa do końca czerwca – informuje starosta Krzysztof Szczegielniak

SYLWIA WYSOCKA

Gdy Zarząd Powiatu Otwockiego zatwierdził warunki, jakie muszą spełniać kandydaci, Rada Nadzorcza Powiatowego Centrum Zdrowia w piątek, 28 maja podjęła uchwałę, zgodnie z którą ogłoszono konkursu na stanowisko prezesa zarządu szpitala. – To bardzo dobrze, że konkurs został ogłoszony. Wybór powinien być transparentny, a stanowisko powinna objąć osoba, która się na tym zna. Dlatego zdecydowaliśmy się na otwarty konkurs, a informację o nim będziemy chcieli opublikować jak najszerzej, być może także w prasie branżowej – komentuje w rozmowie z „Linią” starosta Krzysztof Szczegielniak. – Szukamy fachowca, który podejmie się zarządzania szpitalem, a bez wątpienia nie jest to zadanie łatwe. Dlatego nie chcemy powoływać kogoś bez konkursu, bo tylko taka procedura pozwoli znaleźć odpowiednią osobę – podkreśla starosta.

– Wśród podstawowych wymagań, które powinni spełniać kandydaci na prezesa są: wyższe wykształcenie, określony staż pracy, doświadczenie zawodowe. Preferujemy osoby, które zarządzały placówką medyczną. Nie oznacza to oczywiście, że nie damy szansy komuś, kto taką placówką nie zarządzał. Wielu odnoszących sukcesy menedżerów podmiotów medycznych nie zarządzało wcześniej taką placówką – mówi starosta.

Od kandydatów oczekuje się także określenia wizji zarządzania szpitalem. – Trudno, żeby w ciągu dwóch-trzech tygodni ktoś, kto nie zna placówki, opracował dla niej „plan naprawczy”. Jednak liczymy na to, że kandydaci będą mieli wizję funkcjonowania szpitala i koncepcję zarządzania placówką – podkreśla Krzysztof Szczegielniak.

Obecnie szpitalem zarządza członek zarządu spółki Robert Podgórzak. Choć ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, starosta zaznacza, że zarząd spółki prawdopodobnie pozostanie jednoosobowy. – Szukamy prezesa. Jeżeli po jego wyłonieniu stwierdzimy, że niezbędne będzie powołanie członka zarządu, możemy o tym rozmawiać. Na razie tego nie przewidujemy, bo prezes będzie miał wszelkie kompetencje, a do tego będzie mógł mieć, tak jak do tej pory, wsparcie w postaci dyrektora ds. medycznych – tłumaczy starosta.

Kandydaci mogą składać dokumenty do 18 czerwca. Całość postępowania konkursowego w optymistycznej wersji potrwa do końca czerwca. – Byłoby dobrze, gdyby udało się rozstrzygnąć konkurs w tym terminie. Obecny członek zarządu ma umowę do końca czerwca, więc chcielibyśmy zachować ciągłość zarządu, żeby prezes rozpoczął pracę od lipca – podkreśla starosta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.