Drużyna Serc dla Karoliny!

W sobotę, 12 czerwca na otwockim bazarku będzie można dobrze zjeść, kupić książkę lub rękodzieło, a przy okazji pomóc Karolinie Podladowskiej, która cztery lata temu cudem przeżyła ciężki wypadek. Organizatorzy kiermaszu charytatywnego „Razem dla Karoliny” serdecznie zapraszają w godzinach od 8 do co najmniej 12

BARBARA MICHAŁOWSKA

18 marca 2017 roku 17-letnia wówczas Karolina Podladowska wracała do domu.  Gdy przechodziła przez przejście dla pieszych na ul. Kołłątaja w Otwocku, wjechał w nią rozpędzony samochód. Dziewczyna w stanie krytycznym trafiła do szpitala. Doznała m.in. licznych urazów czaszkowo-mózgowych i porażenia czterokończynowego. Przez długi czas była w śpiączce. „Pod koniec kwietnia Karolina została przez lekarzy wybudzona ze śpiączki. Najgorsze miała za sobą, ale okazało się, że jest przykuta do łóżka i wymaga ciągłej opieki. Nie potrafiła nawet mówić” – pisaliśmy w 2017 roku na łamach „Linii Otwockiej”. Następnie Karolina rozpoczęła żmudną rehabilitację i naukę wszystkich podstawowych umiejętności od nowa. Minęły cztery lata, a dziewczyna wciąż potrzebuje pomocy.

Komitet Społeczny Drużyna Serc postanowił wesprzeć Karolinę, organizując kiermasz charytatywny. Odbędzie się on w sobotę, 12 czerwca na otwockim bazarku, od ulicy Ługi. Kiermasz będzie działał od godziny 8 co najmniej do godz. 12. – To już trzeci organizowany przez nas kiermasz – mówi Aleksandra Kasprzak z Komitetu Społecznego Drużyna Serc. – Tym razem zbieramy pieniądze dla Karoliny. Cieszymy się, że w akcję włączyło się wielu mieszkańców Otwocka i Józefowa, a także firmy z naszego terenu – mówi.

Podczas kiermaszu będzie kawiarenka z pysznymi ciastami oraz kawą i herbatą. Będzie można spróbować również bigosu i fasolki po bretońsku. Odbędzie się też loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, m.in. voucherami na zajęcia sportowe czy pizzę. Na stoisku do kupienia będą książki i rękodzieło. Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na leczenie Karoliny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.