Już w sobotę „leżaki” wyruszają

Błażej Cymerman, Grzegorz Kołodziejczyk i Piotr Małek, niepełnosprawni kolarze z powiatu otwockiego, w sobotę, 12 czerwca ruszą z zakopiańskich Krupówek w niezwykłą podróż nad morze. Przejadą na swoich poziomych rowerach 776 km

PRZEMEK SKOCZEK

Takiego przedsięwzięcia nikt w Polsce dotąd nie realizował. Cała trasa ma być podzielona na dziewięć jednodniowych etapów. Chłopaki wystartują 12 czerwca z Zakopanego, a do celu, którym jest Gdańsk, dotrą 20 czerwca. Pierwszy etap do Rabki-Zdroju jest co prawda najkrótszy, bo liczy 54 km, ale łatwo nie będzie, ponieważ obejmuje górski odcinek trasy. Najdłuższy będzie z kolei fragment Kraków – Radomsko, bo to aż 150 km, niewiele krótsza jest trasa z Łodzi do Włocławka – 122 km. Pojazdy, którymi poruszają się nasi kolarze, to profesjonalne rowery dla osób z niedowładem kończyn dolnych lub ich brakiem, potocznie są one nazywane leżakami.

W tym tygodniu na terenie otwockiego magistratu odbyło się oficjalne pożegnanie kolarzy. Obecni byli starosta Krzysztof Szczegielniak, wiceprezydent Otwocka Paweł Walo i zastępca burmistrza Józefowa Piotr Gąszcz. Wszyscy oni wsparli projekt. Patronem medialnym jest „Linia Otwocka”. Więcej o wyprawie w poniedziałkowym numerze.

One thought on “Już w sobotę „leżaki” wyruszają

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.