Karczew marzy o plaży

Władze Karczewa chcą zagospodarować plażę nad jeziorem Rokola, niedaleko pałacu w Otwocku Wielkim. Gmina mogłaby wydzierżawić teren od Muzeum Narodowego, ale jednym z warunków jest uzgodnienie planu zagospodarowania plaży

SYLWIA WYSOCKA

Oprócz coraz lepiej zagospodarowanego terenu wokół jeziora Moczydło władze gminy mają pomysł na przygotowanie jeszcze jednego atrakcyjnego miejsca dla amatorów plażowania. Chodzi o plażę obok Pałacu Bielińskich w Otwocku Wielkim, która znajduje się w północnej części jeziora Rokola.

– Rozmawiamy z władzami Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, które jest oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie, na temat zagospodarowania plaży nad Rokolą – mówi w rozmowie z „Linią” burmistrz Karczewa Michał Rudzki. – Chodzi o miejsce po prawej stronie od pałacu w kierunku miejscowości Nadbrzeż. W tym miejscu znajduje się „dzika”, ustronna plaża, z której korzystają zazwyczaj okoliczni mieszkańcy. Razem z sołtys Otwocka Wielkiego Katarzyną Kunatkowską doszliśmy do wniosku, że chcielibyśmy w tym miejscu urządzić plażę w taki sposób, by ludzie mieli z niej jakiś pożytek. Chcemy wydzierżawić teren od muzeum i przygotować plan zagospodarowania terenu, żeby można tam odpocząć, korzystając z plażowej infrastruktury.

Jak zapowiada burmistrz Karczewa, nie chodzi o dużą ingerencję w teren, ale takie elementy, jak: położenie nakładki asfaltowej na drodze dojazdowej do plaży, uporządkowanie miejsca do parkowania, przygotowanie stołów i drewnianych siedzisk, zapewnienie strefy rekreacji, aby można zrobić np. piknik.

– Mamy oczywiście Moczydło, ale ponieważ wiemy, że ludzi korzystają z plaży także nad Rokolą, chcielibyśmy to miejsce uatrakcyjnić – podkreśla burmistrz Rudzki. – Władze muzeum nie są przeciwne, ale chcą od nas planu zagospodarowania terenu, dlatego postaramy się zabezpieczyć w budżecie pieniądze na ten plan, a później na jego realizację. Sama procedura pozyskania gruntu od muzeum może trochę potrwać. Myślę, że plaża nad Rokolą mogłaby być gotowa na przyszłoroczny sezon – zapowiada burmistrz.

One thought on “Karczew marzy o plaży

  • 12 czerwca 2021 o 03:13
    Permalink

    Ale rada się nie zgodzi, panie Burmistrzu

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.