Matka znęcała się nad córeczką

W swoim krótkim życiu czteroletnia dziewczynka zamiast matczynej miłości i opieki od wielu miesięcy doświadczała przemocy, bólu i cierpienia. Koszmar dziecka przerwały czujne wychowawczynie z jednego z przedszkoli w gm. Celestynów. Kilka dni temu odkryły na ciele dziecka wiele śladów, m.in. siniaki i wyraźne ślady ugryzień, które nie mogły powstać przypadkowo. Dyrekcja powiadomiła policję. Wyrodna 28-letnia matka została zatrzymana za znęcanie się nad córeczką. Nie wiadomo, czy przemocy doznała także druga córka kobiety. Okazało się, że kobieta już kilka miesięcy temu została oskarżona o znęcanie się nad dzieckiem i w sądzie toczy się przeciwko niej sprawa

AGNIESZKA JASKULSKA

Kilka dni temu policjanci z karczewskiego komisariatu otrzymali alarmujące zgłoszenie od dyrekcji jednego z przedszkoli w gm. Celestynów. Pracownicy placówki zwrócili uwagę nie tylko na niepokojące zachowanie dziewczynki, lecz także ślady na jej ciele. Czterolatka mogła paść ofiarą przemocy domowej, dlatego od razu powiadomili policję. – Pracownicy przedszkola zauważyli, że dziewczynka ma wiele zadrapań i zasinień, a także wyraźny ślad po ugryzieniu przez człowieka na prawej rączce, który nie mógł powstać przypadkowo – podkreśla w rozmowie z „Linią” Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Sprawą od razu zajęli się policjanci, którzy interweniowali w miejscu zamieszkania dziewczynki. – W domu funkcjonariusze zastali 28-letnią matkę dziecka. Kobieta była trzeźwa. Przyznała stróżom prawa, że ugryzła córeczkę kilka razy i uderzyła ją leginsami, bo dziewczynka była niegrzeczna – tłumaczy sierż. sztab. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i przewieźli ją do komendy. W sprawie wszczęto śledztwo. Wyrodnej matce postawiono zarzut fizycznego znęcania się na córeczką. Okazało się, że kobieta już wcześniej stosowała przemoc wobec czterolatki, za co została objęta dozorem policyjnym i miała nakaz wyprowadzenia się z domu, w którym mieszkała z córką. – W ubiegłym roku do Sądu Rejonowego w Otwocku prokuratura skierowała akt oskarżenia dotyczący znęcania się nad dzieckiem. Sprawa jest w toku – podkreśla Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Na wniosek śledczych sąd zdecydował, że kobieta najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Śledczy przyznają, że sytuacja rodzinna i opiekuńcza dziewczynki jest skomplikowana i choć w pierwszej chwili trafiła pod opiekę swojego ojca, partnera kobiety, to jednak sąd zdecyduje, kto zaopiekuje się dzieckiem. Wiele wskazuje na to, że 28-letnia matka zostanie przebadana przez psychiatrów. Za znęcanie nad córka wyrodnej matce grozi do ośmiu lat więzienia.

WAŻNE!

Policjanci apelują, by nie lekceważyć przypadków przemocy rodzinnej. Telefon na numer alarmowy bardzo często może uratować życie, a ofiarę uwolnić od przemocy.

Można dzwonić na Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie: 800 120 002 – numer jest bezpłatny lub telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.