Nie tylko dla dzieci

Świdermajer Orkiestra, Arka Noego i Luxtorpeda wystąpią na Parkowym Pikniku Rodzinnym w sobotę, 12 czerwca w Otwocku. Poza koncertami będą gry, zabawy i sportowa rywalizacja

PRZEMEK SKOCZEK

Po obostrzeniach związanych z pandemią wszyscy łakną rozrywki, zabawy, spotkań, koncertów. Lokalne instytucje kultury starają się odpowiadać na te potrzeby. Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu planował organizację imprezy z okazji Dnia Dziecka na koniec maja, w końcu przełożył ją o dwa tygodnie. Warto było czekać, ponieważ program zapowiada się ciekawie.

Piknik rodzinny w parku miejskim rozpocznie się w sobotę, 12 czerwca o godz. 11. W muszli koncertowej odbędą się m.in.: spektakl teatralny dla dzieci „Złota Rybka”, pokazy tańca, karate i grupy Freestylers Otwock, koncerty laureatów konkursu „Śpiewaj z Kubusiem” i Otwockiego Przeglądu Piosenki.

O godz. 16 wystąpią pierwsi goście. Najpierw zagra nasz otwocki „towar eksportowy”, czyli Świdermajer Orkiestra. Zespół ma za sobą trudny okres, gra w okrojonym składzie, z nieco zmienionym instrumentarium, a więc znane przeboje usłyszymy w nowych aranżacjach. Jak to zabrzmi? Przekonamy się w sobotę.

Potem, około godz. 18.30, parkową scenę zajmie wesoła ferajna Arki Noego. Wieloosobowy i wielopokoleniowy zespół nie wymaga chyba przedstawiania. Aż dziw bierze, że od jego założenia minęło już ponad 20 lat. Energia wciąż jest jednak ta sama. Liderem Arki Noego jest Robert Friedrich. On też przewodzi kolejnej gwieździe wieczoru – formacji Luxtorpeda, która zagra na finał, około godz. 20. To będzie niewątpliwie potężna rockowa petarda.

Równolegle z wydarzeniami w parku na sąsiadującym z nim terenie dawnej Zieleni Miejskiej rozgości się cała strefa gier i zabaw. Będą dmuchańce, zjeżdżalnie, trampoliny i wiele ciekawych konkurencji sportowych dla dzieci i całych rodzin, pokazy straży pożarnej i policji oraz rodzinne spacery historyczne z przewodnikiem PTTK (godz. 12.30 i 15). Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

One thought on “Nie tylko dla dzieci

  • 11 czerwca 2021 o 23:18
    Permalink

    Koleś z lewej trochę podobny do Rogera Watersa i Roberta Planta ,trzeci od lewej nieco przypomina Nicka Cave.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.