Co budują przy „Batorym”?

Na ogrodzonym terenie obok szpitala powiatowego u zbiegu ulic Karczewskiej i Batorego powstaje nowy budynek usługowy. Prywatny właściciel terenu i inwestor zapowiada, że będą tam lokale do wynajęcia dla usługodawców

SYLWIA WYSOCKA

Kilka lat temu działka przy szpitalu powiatowym w Otwocku została sprzedana prywatnemu inwestorowi. Przez jakiś czas na tym terenie nic się nie działo, aż w ubiegłym roku rozpoczęła się przebudowa podziemnej sieci należącej do szpitala, ale znajdującej się na sprzedanej działce. Gdy udało się tę sprawę uporządkować, inwestor przystąpił do zabudowy terenu. Jak udało się nam dowiedzieć podczas rozmowy z właścicielem, na działce powstanie obiekt usługowy, a swoje miejsce znajdą w nim najemcy, którzy zaproponują właścicielowi atrakcyjne warunki. – Na razie budujemy piętrowy szkielet budynku z powierzchniami do wynajęcia – mówi Dariusz Dziurdziak. – Nie można teraz powiedzieć, jakiego typu usługi będą się tam znajdować. Być może będą one związane z ochroną zdrowia, a być może bankowe, to jest sprawa całkowicie otwarta, podobnie jak powierzchnia lokali, która zostanie uzgodniona z najemcami – dodaje właściciel terenu.

Inwestor zapowiada, że teren wokół budynku zostanie zagospodarowany, ale będzie mieć charakter otwarty. Przewiduje się, że prace budowlane potrwają ok. półtora roku i powinny zakończyć się pod koniec 2022 roku. Jak poinformował również w rozmowie z „Linią” starosta Krzysztof Szczegielniak, planowane na skrzyżowaniu ulic Karczewskiej, Matejki i Batorego roboty związane z przebudową skrzyżowania nie kolidują z prowadzoną inwestycją.

One thought on “Co budują przy „Batorym”?

  • 14 czerwca 2021 o 17:02
    Permalink

    Bardzo żaluję, ze Rada Miejska nie pomyśli o Przychodni z prawdziwego zdarzenia tylko nadal siedzimy w głębokim PRLu. To tak na marginesie. A jesli chodzi o tę inwestycję to kolejny bank jest tak samo miastu potrzebny jak kolejny Kościół.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.