Taneczna sobota w remizie

Zabawy dla najmłodszych, pokazy i szkolenia, a także doskonałe koncerty – to tylko niektóre atrakcje, jakie w zeszłą sobotę czekały mieszkańców Józefowa podczas zorganizowanej przez strażaków z OSP przy ul. Polnej imprezy „Fajfy w remizie”. Wydarzenie było połączone z Dniem Otwartej Strażnicy OSP w Józefowie.



Strażnica była otwarta dla wszystkich zwiedzających i chętnych do poszerzenia swojej wiedzy na temat pracy strażaków, a także zagrożeń mogących pojawić się w codziennym życiu. Druhowie z OSP Józefów przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy i pokazywali, jakie mogą być skutki niewłaściwego gaszenia zapalonego tłuszczu na kuchennej patelni, natomiast strażacy z CNBOP opowiadali o zasadach bezpieczeństwa w domu i przekonywali o zasadności montażu czujników gazu, tlenku węgla i dymu. Ponadto każdy właściciel samochodu mógł dostać „kartę pojazdu”, która przy wypadkach komunikacyjnych jest bardzo ważną instrukcją dla udzielających pomocy ratowników, w jaki sposób dostać się do poszkodowanych. Chętni mogli też zaznajomić się ze sprzętem, jakim dysponuje jednostka OSP Józefów. 

O godzinie 17.30 rozpoczęły się koncerty. Na żywo zagrała Otwocka Orkiestra Dęta, po niej „strażowy” zespół muzyczny DESorientacja, a wieczór zakończył występ grupy Shut The Monkey.

BM



Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.